Pňov-Předhradí bude o víkendu hostit Kooperativa Mistrovství České republiky v beachvolejbalu v kategorii mužů. Nejprestižnější a nejštědřeji dotovaný český turnaj se tu uskuteční poprvé v historii.

„Bereme to jako vyznamenání pro celý region a náš klub, zároveň je to vrchol naší několikaleté snahy, kdy jsme areál neustále zdokonalovali,“ řekl Petr Beneš, hráč a důležitý funkcionář místního klubu. Záštitu nad turnajem převzal hejtman Středočeského kraje Petr Bendl, který slíbil finanční pomoc.
Beachvolejbalový areál bude v Pňově – Předhradí pro republikový šampionát upraven. K dispozici budou připraveny jen tři kurty, protože před novou tribunou bude vytvořen velký centrální kurt. Stejně jako tomu bylo na Sony Ericsson Cupu, který se tu konal v červnu. „Centrkurt jsme připravili hned na začátku týdne, abychom se tu mohli celý týden připravovat,“ prozrazuje Beneš.

Na mistrovství se chystají dvě dvojice z místního klubu BVC Žraloci. Bratři Benešové se ale pro šampionát rozdělí, a tak se o titul budou ucházet domácí páry Petr Beneš – Martin Tichý a Josef Beneš – Michal Růčka. A rozhodně šanci na medailové umístění mají, P. Beneš s Tichým budou pravděpodobně nasazeni jako číslo 1, J. Beneš s Růčkou se v nasazení jistě vejdou do první poloviny. „Bude to pro mě specifický šampionát, protože poprvé na mistrovství republiky nebudu hrát s bráchou. Navíc se může stát, že se utkáme proti sobě,“ povídá Petr Beneš.

Kde hledat další adepty na zisk cenných kovů? Mezi favority se jistě budou řadit bratři Robert a David Kufové, kteří tu na Sony Ericsson Cupu v červnu na svém prvním společném turnaji vybojovali druhé místo. Na mety nejvyšší bude také pomýšlet pár Jan Dumek – Přemysl Kubala, který vyhrál Sony Ericsson Cup v Doksech. A do boje o medaile bezpochyby promluví další kvalitní páry.

Turnaj vyvrcholí v neděli odpoledne zápasem o 3. místo a finále. Navíc během finálového duelu se bude čepovat nymburské pivo zdarma. Finále je naplánováno na 16:30 hodinu. Po něm zazpívá českou hymnu Hana Mrklovská, sólistka světoznámého sboru Carmina Bohemica. Sobotní program začne v 9.30 hodin, nedělní zápasy nejlepších šesti párů v 10 hodin.

„Mistrovství České republiky slibuje vynikající sportovní podívanou za účasti nejlepších českých plážových volejbalistů. Všichni jsou srdečně zváni,“ uzavřel Beneš.