ULEB Cup bude hrát celkem 54 týmů. Nejvíce družstev je z Francie a Německa (po pěti), po čtyřech týmech je z Ruska, Španělska a z Jadranské ligy. Po třech z Belgie, Polska a Turecka. Dvojici týmů budou mít: Řecko, Izrael, Itálie, Lotyšsko, Nizozemsko, Ukrajina a po jednom týmu Rakousko, Bosna, Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Velká Británie, Estonsko, Litva, Portugalsko, Rumunsko a Švýcarsko.

Týmy budou rozděleny do 9 skupin po šesti týmech. Pro obsazení jednotlivých losovacích košů je poměrně složitý algoritmus, který zohledňuje účast zemí v minulých ročnících ULEB Cupu, úroveň ligy i geografickou blízkost.

Systém soutěže

Šest týmů základní skupiny se utká systémem každý s každým dvoukolově (jednou doma, jednou venku). První tři týmy postupují přímo do další části soutěže - to je 27 týmů. Na násobek dvou - tedy na 32 týmů - je doplní dalších pět nejlepších týmů ze čtvrtých míst.

Další částí soutěže budou dvě kola vyřazovacích bojů. Šestnáctifinále (postoupí z něj 16 týmů) a osmifinále, se budou hrát systémem na dva zápasy. První utkání se bude hrát na palubovce hůře postaveného týmů po základní části.

Final eight se bude hrát v určeném městě. Systém tohoto kola není ještě znám.

 

Možní soupeři Nbk

Možní soupeři (v závorce pořadí v domácí soutěži):

Belgie: Telindus Oostende (Mistr), Spirou Basket Charleroi (semifinalista), Antwerps Giants (semifinalista).

Řecko: Panionios Forthnet Athens (semifinalista), Panellinios G.S.Athens (5.)

Itálie: Benetton Basket Tamoil Treviso (11.), Fortitudo Pallacanestro Bologna (13.)

Jadranská liga: Červená hvězda Bělehrad (6.), KK FMP Bělehrad (finalista), KK Hemofarm Vrsac (semifinalista), KK Buducnost Podgorica (5.).

Rusko: UNICS Kazaň (finalista), Chimki moskevská oblast(semifinalista), Dynamo Moskva (semifinalista), Dynamo moskevská oblast (6.)