VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šimeček: Dlouhá sezona působí negativně

NYMBURK - V úterý odstartovalo zápasem Liberec – Děčín (80:62) play off Mattoni NBL. Dnes se do vyřazovacích bojů pustí basketbalisté Nymburka, kteří se postaví celku NH Ostrava. První mač se hraje v Ostravě. Hraje se na dva vítězné zápasy.

9.5.2007
SDÍLEJ:

Basketbalisté Nymburka byli suverénně nejlepší v lize.Foto: Deník/ Petr Bělka

Po základní části se manažer nymburského klubu Rudolf Šimeček rozpovídal o plnění předsezonních cílů, dotkl se přípravy na příští sezonu včetně snahy o zlepšení prostředí haly a zmínil se také o přestupku Pavla Englického.

Jak byste zhodnotil dosavadní působení Nymburka?
Měli jsme před sezonou tři cíle. Prvním byl postup ze základní skupiny FIBA Cupu. To se nám bohužel nepovedlo a bereme to jako jednoznačný neúspěch, který byl do jisté míry daný tím, že došlo k velkým změnám v týmu, přišli noví trenéři a než si všechno sedlo, bylo po soutěži. Musíme si přiznat, že jsme neměli moc šťastnou ruku při výběru nových posil. Tým v současném složení by v evropském poháru dosáhl určitě výš. Jednoznačně jsme splnili cíl v Českém poháru a po roce jsme ho vrátili do Nymburka. Myslím, že jsme i předvedenou hrou ukázali výkonnostní posun týmu oproti počátku sezony.
Poslední cíl je bezprostředně před námi. Chceme obhájit titul a vystoupal na český Olymp počtvrté za sebou. Předpokládali jsme, že vývoj posledních kol bude jiný a trochu více jsme očekávali Liberec ve čtvrtfinále. Cestování do Ostravy není moc příjemné, ale soupeře si nevybíráme. Myslel jsem si, soudě podle výkonů poslední doby a tradice novojičínského basketbalu, že se ve finále potkáme opět s Mlékárnou Kunín. Vývoj v posledních kolech posunul oba týmy do jiných pozic a s Ml.Kunín se můžeme potkat už v semifinále.

Proč by to měli být právě novojičíňští?

Jejich tým jde neustále výkonnostně nahoru. Na rozdíl od ostatních soupeřů, kteří podle mě vrchol svých možností už dosáhli. Poslední výměna trenérů uvolnila napětí, které v klubu panovalo. Hráči začínají produkovat hru, která se od nich očekávala. V genech klubu je už zakódováno, že dokáží plně koncentrovat na play-off a podávat v něm lepší výkony než v průběhu zákl.části soutěže.

Jaké jsou největší nedostatky probíhající sezony?
O obou jsem již mluvil. Nepovedl se evropský pohár a nepovedl se před sezonou výběr zahraničních hráčů.

Co Nymburk nejvíce limitovalo při výběru posil?

Česká liga není v Evropě ani za oceánem moc populární, a proto je těžší získat kvalitní hráče za rozumných podmínek únosných pro náš klub. I když se první výběr tolik nepovedl, měli jsme štěstí při doplňování kádru po odchodu Meekse, Diaze a Russella. Ukazuje se, že volba Washingtona a Macka byl krok správným směrem.

Jaká největší pozitiva jste našel v této sezoně?

Rýsuje se nám základ týmu pro nový ročník. Částečně odpadne sžívání se s novými trenéry. Muli Katzurin i Ronen Ginzburg tady pro příští sezonu zůstávají. Dalším pozitivem je atraktivní útočná hra založená na tvrdé obraně, kterou v současné době produkujeme. Trenéři obrazem hry splnili svoje předsezónní sliby. Myslím si, že se hra fanouškům líbí. Soudíme podle toho, že před závěrem základní části, kdy už nám v podstatě o nic nešlo, byl zájem diváků poměrně slušný. Doufám, že nám vydrží jejich přízeň a v play-off zase naplníme halu k prasknutí.

Zpočátku se nezdálo, že je angažování dvojice trenérů Katzurin-Ginzburg šťastná volba. Jak na jejich přínos pohlížíte teď?

Věděli jsme při angažování zahraničních trenérů, že situace nebude v první sezoně pro nikoho jednoduchá – pro trenéry, pro hráče, pro vedení klubu. Ale podvědomě jsme věděli,že angažování izraelských trenérů byl správný krok. Bylo otázkou, za jak dlouho se trenérům povede přesvědčit hráče, motivovat je, vysvětlit jim svůj přístup. My i hráči si na jejich styl postupně zvykali a začala převažovat pozitiva.
Nesmíme také zapomenout na příchod Jirky Zídka, jenž z vedení klubu nejvíce s trenéry spolupracoval,a který nám pomohl jak v mediální rovině, tak co se týče image klubu v Evropě i Americe.

Co nového trenéři přinesli?

Kromě jiného stylu hry trenéři přinesli naprostou disciplinu v týmu. Prakticky jsme nemuseli řešit žádné závažné problémy uvnitř mužstva. Těší mě, že si hráči vytvořili bezvadnou partu a jdou tvrdě za svým cílem. Zvlášť patrné je to ve chvílích, kdy se nedaří. Hráči se setkávají spontánně i mimo hřiště, ale také se snažíme pro ně organizovat nějaký nebasketbalový program.

Jak hodnotíte nový systém ligy, který je hodně dlouhý?

Jako velmi obtížný. Naštěstí je většina našich hráčů na takovou zátěž zvyklá dlouhodobě, takže to nepřináší takové problémy jako vidíme u ostatních týmů,zejména těch z druhé poloviny tabulky,kdy hráči nejsou na takovou zápasovou a tréninkovou zátěž připraveni. Projevuje se to právě v závěru základní části. Začíná se kumulovat únava, přibývají zranění a nastupují proti sobě často nekompletní týmy. Bohužel některé zápasy tím ztrácí úroveň. S větším počtem zápasů však na druhou stranu souvisí i možnost většího počtu minut odehraných mladšími hráči. Myslím si, že pozitiva převažují nad negativy a jedné až dvou sezon týmy na větší zátěž zvyknou

Jaká je situace v nymburském týmu?

Většina hráčů je hodně zkušených a zvyklých hrát 80 až 90 zápasů za sezonu. Dokáží se s tím srovnat a vědí „jak na sebe“. Umí využívat vhodně regeneraci, ví, kdy mohou polevit a kdy si zase musí přidat. Nesmíme zapomínat ani na naši silnou lavičku, takže případná absence dvou tří hráčů nečiní tak velké problémy jako u jiných týmů. Obrovskou práci při přípravě hráčů odevzdal kondiční trenér Ivan Šlehobr. Trenér Katzurin dovede pracovat s náročnou sezonou a přesně ví, kdy hráčům ulevit a naopak kdy na ně „přitlačit“

Jak působí dlouhá sezona na fanoušky?

Řekl bych že negativně. Je to i pro ně poměrně únavné. Vidíme to bohužel i ve svém hledišti. Absolvovat více zápasů není jednoduché pro fanoušky ani finančně. Navštívit šestkrát za měsíc utkání s celou rodinou jim vytáhne z kapsy nějakou tu stokorunu navíc. Je i hodně těch, pro které naše výhry o 30-40 bodů nejsou zajímavé, chtěli by větší vyrovnanost a „náboj“. Ale věřím, že diváci ocení atraktivnost basketbalu, který produkujeme a najdou si zase cestu na naše domácí utkání v play-off. My je potřebujeme a spoléháme se na ně.

Přemýšlíte, jak přilákat na domácí utkání více diváků?

Pro příští sezonu bychom se chtěli zaměřit právě na zvýšení divácké návštěvnosti. Rádi bychom vytvořili lepší prostředí v hale. Ve spolupráci se Sportovním centrem plánujeme určité změny.

Řeknete nám, jaké změny plánujete?

Zatím bych nechtěl planě slibovat. Všechno je závislé od množství finančních prostředků, které budeme mít k dispozici. Pokud se podaří sehnat všechny peníze,které na celý projekt potřebujeme, budou chodit fanoušci skoro do jiné haly. Sedadla, tribuny, celé zázemí haly potřebuje pozvednout. Například osvětlení a ozvučení neumožňuje připravovat show před začátkem zápasu nebo v jeho průběhu. Plánujeme i „dětský koutek“,kde v průběhu zápasu budou moci rodiče bez obav ponechat malé děti v péči profesionálů a vychutnat si tak plně vlastní utkání.

Sadská se zachránila a Kolín postoupil do ligy. Nebude patrný ještě větší úbytek diváků?

Je to pochopitelné. K určitému roztříštění zájmu diváků asi dojde. Budeme na to muset reagovat zvýšením přitažlivosti utkání nejen po sportovní stránce ale mediální informovanosti.

Jak vnímáte četnost televizních přenosů. Neodčerpá to další diváky?

To tak může být, ale každý pravověrný fanoušek potvrdí, že vidět utkání na vlastní oči, být přímo účasten na atmosféře v hale, nemůže nahradit sledování televizního přenosu. Pro život klubu je větší četnost televizních zápasů přínosem pro naše sponzory, kteří se tak mohou ještě více zviditelnit. Navíc díky častějším přenosům za naší ligy, z Euroligy i NBA se zvyšuje zájem o basketbal, ze kterého se stává sport číslo 3 po fotbale a hokeji. To nás pochopitelně těší a jsme rádi, že můžeme takto prezentovat město Nymburk a Čechách i Evropě.

Co plánujete na období před zahájením play-off?

Máme před sebou poslední možnost připravit tým na play-off. Trenéři budou apelovat na hru v obraně, budou se dolaďovat systémy a ke slovu přijde také zkušenost kondičního trenéra Ivana Šlehobra, jak ideálně připravit tým po stránce kondiční.
Pro vedení klubu je toto období trochu schizofrenní, protože ještě ani neskončila jedna ligová soutěž a už je třeba začít připravovat příští sezonu.

Hovoří se o účasti Nymburka v ULEB Cupu. V jaké fázi jsou rozhovory?

Musím zatím odpovědět diplomaticky. Děláme všechno pro to, abychom hráli co nejkvalitnější evropskou soutěž. Ale je to velmi složité a celá věc se odehrává spíše na poli sportovní diplomacie. V každém případě hrát nějaký evropský pohár budeme.

Straší vás komplikace spojené s účastí některých hráčů v reprezentačním výběru?

Trochu ano, ale situaci jsme zvládli v minulé sezoně a musí jí zvládat i jiné týmy. Úspěch reprezentace na nás působí dvojím efektem. Na jednu stranu fandíme českému basketbalu, na druhou stranu nám to způsobí určité komplikace v přípravě na novou sezonu.

Sledujete, kdo je v českém výběru?

Sledujeme, pochopitelně. Mě osobně zarazilo, že v širší nominaci je několik hráčů, o kterých se domnívám, že jejich výkonnost požadavkům na reprezentanta neodpovídá a naopak mi v národním výběru někteří hráči chybí.

Máte někoho konkrétního na mysli?

Ano, třeba Maurice Whitfielda. V současné době je nejlepším českým rozehrávačem, hraje – a dobře - velmi kvalitní ruskou ligu. Nevím, proč nedostal pozvánku.

Víte, proč nebyl přizván?

Neznám žádný konkrétní důvod, ale patrně to souvisí s jeho loňským pozváním do reprezentace. Lidé z blízkého okolí vědí, že to co bylo prezentováno na veřejnosti, nebyla tak úplně pravda. Hlavně je to škoda pro český tým,o tom jsem jednoznačně přesvědčen.

S koncem sezony přišla ještě jedna nepříjemná zpráva. Proč jste se rozhodli pozastavit činnost Pavlu Englickému?

Celou záležitost jsme zvažovali a dospěli jsme k tomu, že vůči basketbalové veřejnosti, vlivu na mládež, image nymburského klubu by nebylo vhodné otálet a čekat na konečné výsledky antidopingové kontroly. Proto jsme se rozhodli pozastavit jeho činnost ještě před zveřejněním oficiálních výsledků antidopingové komise.

Na základě čeho jste rozhodli?

Byly určité indicie, které nás vedly k velké pravděpodobnosti, že vzorky budou pozitivní. Proto jsme si nechali udělat svoje interní testy, které podezření potvrdily. Kromě toho se hráč sám k „požití“ přiznal.

Jak hráč pocítí pozastavení činnosti?

V souladu s jeho smlouvou to bude pro něho nepříjemné především z finančního hlediska. S dalšími kroky budeme čekat až na verdikt disciplinární komise, které jsme předali žádost o zahájení disciplinárního řízení společně s návrhem trestu.

Jak jeho prohřešek vnímáte?

Pavel ublížil hodně klubu, klub mu podal několikrát pomocnou roku a on mu to „vráti“ vpřed nejdůležitější částí sezony.Ale ještě více asi ublížil sobě a své budoucí kariéře. V nejbližší době to pro něho nebude vůbec jednoduché. Je to pro něho dvojnásob nepříjemné, protože se dostal do základní rotace, začal si rozumět s trenérem, trenér mu začal věřit.

Vysvětlil vám důvody?

Důvody jsou jeho osobní záležitost a my jsme se po nich nepídili. Bohužel si asi nebyl vědom důsledků, které může jeho chování mít.

Jak ublížil klubu, jedná se o jeho osobní selhání a klub nebude sankcionován?

Za takovýto prohřešek je disciplinárně sankcionován pouze hráč. Basketbal je však týmová hra a selhání jednotlivce zanechá stopy i na týmu. Mediální kampaň, časté dotazy na hráče, trenéry, vedení klubu, články v médiích a diskuse, budou narušovat poklidnou přípravu na vrchol sezony. V neposlední řadě nám bude chybět jeden hráč do rotace. Trochu mě mrzí, že řada lidí mimo nymburský basketbal z toho má škodolibou radost.

Jak to přijali spoluhráči?
Nesledoval jsem žádné neobvyklé reakce. Všichni vědí, že si svou kariéru pokazil sám a nevěnují situaci nějakou zvýšenou pozornost.
Marek Balík dostal dva měsíce, kolik očekáváte vy?

Předpokládám, že bude o něco vyšší, ale nemyslím, že by trest měl přesáhnout tři měsíce.

Pokud dostane tříměsíční zákaz, bude mít klub zájem s ním i nadále spolupracovat?

Počkáme do rozhodnutí disciplinární komise. Musíme se vše pečlivě rozmyslet. Hodně bude záležet na jeho přístupu, jak bude trénovat a tak dále. Také je podstatné,zda mu ještě bude věřit trenér.

Kde bude Englický trénovat?

Pavel dostal nabídku i nadále se připravovat s týmem podle pokynů hlavního trenéra. Co se týče ostatních aktivit klubu nebo zápasů, tak se může účastnit jako Pavel Englický, nikoliv jako člen týmu.

Chodí trénovat?

Ano, chodí. Řekl bych, že si dokázal spočítat, že by se jinak odstřelil úplně.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 24 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z papíru Operátor výroby/strojník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: operátor výroby je zodpovědný za plynulý chod stroje, ovládá PC na uživatelské úrovni, ovládá základní údržbu a seřizení stroje, jeho čištění a přípravu, obsluhuje drtič a lis odpadu, je pečlivý, zodpovědný, týmový hráč, je ochotný pracovat ve směnném provozu. , Pracovní poměr se uzavírá na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení na dobu neurčitou., , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, vánoční bonus dle skutečného hospodářského výsledku, příspěvek na závodní stravování, zvýhodněné volání pro vás i rodinné příslušníky od mobilního operátora, měsíční výkonová prémie až do výše 20% ze základní mzdy, měsíční příplatek za flexibilitu až 1 100,- Kč.Firemní zaměstnanecké akce - den Model, Vánoční večírek, sportovní akce;, , Kontaktujte nás osobně (recepce) nebo e-mailem.. Pracoviště: Model obaly a.s. - závod nymburk, K Letišti, č.p. 2219, 288 02 Nymburk 2. Informace: Helena Ferfecká, +420 325 544 147. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 27 000 Kč Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) ELEKTRIKÁŘ, VEDOUCÍ SMĚNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru elektrotechnika nebo v příbuzném oboru; znalost elektroinstalací strojů a mechanických součástí strojů; znalost čtení elektrotechnické a strojírenské dokumentace; dobrá znalost práce s PC, MS Office a s technicky zaměřenými programy; schopnost lokalizace závady na strojním zařízení; zkoušky dle vyhl. 50/78 Sb min. § 6; manuální zručnost; chuť a schopnost učit se nové věci; dobrá komunikace. , , Zaměstnanecké výhody: stravování v závodě; 5 týdnů dovolené; stabilní zaměstnání, program Benefit Plus, karta Multisport., , Zájemci se mohou hlásit telefonicky 325 600 645, 720 999 876 od 7:00 - 15:00 hod. nebo na e-mail: placha@podebradka.cz.. Pracoviště: Poděbradka, a.s., Nymburská, č.p. 239, 290 01 Poděbrady 1. Informace: Lenka Plachá, +420 325 600 645,720 999 876. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč Účetní všeobecní ÚČETNÍ SALDOKONTA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme : SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru. Praxe na obdobné pozici vítána. Výborná znalost práce na PC, znalost informačních systémů výhodou. Logické myšlení, pečlivost, samostatnost.Pasivní znalost anglického nebo německého jazyka., , Náplň práce: Zajištění platebního styku společnosti. Kontroluje, páruje a zúčtovává denní pohyby na účtech. Kontroluje platby od odběratelů. Řeší rozdíly v evidenci pohledávek a závazků s obchodními partnery. Zajišťuje písemné odsouhlasení pohledávek a závazků z obchodního styku při roční účetní uzávěrce. Příprava, kontrola a zúčtování zápočtů, kompenzací a postoupení ppohledávek a závazků. Zúčtování kurzových rozdílů u zahraičních plateb., Zpracování měsíční uzávěrky do hlavní knihy., , Výhody: Stabilní zázemí české firmy, podpora při zaškolení, mzda a prémie, 13. plat, příspěvek na dojíždění až 3.000,- Kč, dotované stravovování, výběr ze 3-5 jídel (cena menu pro zaměstnance jen 20,- Kč), Příspěvek na penzijní připojištění, ocenění při životním a pracovním jubileu, firemní akce., , Zástup za mateřskou dovolenou., , Kontaktovat nás můžete telefonicky PO - PÁ 8:00 - 16:00 hod. nebo e - mailem.. Pracoviště: Polabské mlékárny a.s., Dr. Kryšpína, č.p. 510, 290 01 Poděbrady 1. Informace: Lenka Kvasničková, +420 724 090 764. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech POMOCNÝ PRACOVNÍK DO KREJČOVSKÉ DÍLNY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP sk. B, praxe v oboru výhodou;, , Kontaktujte nás e.mailem nebo telefonicky v pracovní dny od 8:00 - 17:00 hod.. Pracoviště: Icedress s.r.o. - italská 704, milovice, Italská, č.p. 704, 289 24 Milovice nad Labem 3. Informace: Iva Hlavatá, +420 777 482 409.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Basketbalisté Nymburka vyhráli domácí zápas nad svitavskými Tury 85:77.
7

Svitavy kousaly, Nymburk začal bez energie

Hokejisté Nymburka (v tmavém) prohráli v dalším kole druhé ligy na svém ledě s lídrem z Vrchlabí 2:5.   Foto: Vlastimil Čech
15

Hokejisté lídra z Vrchlabí nezaskočili, dostali pět gólů

Paralympik Jiří Ježek si zatrénoval s dětmi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jeden tisíc tři sta škol, desetitisíce žáků z celé České republiky. Tak velký je zájem o Olympijský trénink s hvězdou, což je akce z projektu Sazka Olympijský víceboj. Ve čtvrtek se hvězda objevila v Kutné Hoře, úspěšný paralympijský cyklista Jiří Ježek navštívil zdejší základní školu v Jiráskových sadech.

Cipra si nezahraje osm měsíců, Libušín zaplatí padesát tisíc!

Střední Čechy – Nejočekávanější kauzou čtvrtečního zasedání disciplinární komise Středočeského fotbalového svazu byl prohřešek brankáře Baníku Libušín Petra Cipry, který v sobotním zápase krajského přeboru Libušín – Poříčany napadl fyzicky rozhodčího Hrona. Hráč nakonec vyvázl s osmiměsíčním trestem, zatímco klub dostal vysokou pokutu 50 tisíc korun.

Kanonýrům vládne Nádeníček

Nymbursko – V první třetině fotbalové sezony se ve vyšších soutěžích (I.B třída až divize) nejvíce dařilo poříčanskému snajprovi Bohumilu Nádeníčkovi. V deseti utkáních nastřílel jedenáct gólů. Mezi brankáři je úspěšný Martin Keller z Ostré, udržel třikrát čisté konto.

Čtyři vyloučení fotbalisté si nekopnou tři soutěžní zápasy

Nymburk - Osm provinilců musela na svém dalším zasedání potrestat disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce. Jejich přestupky ale nebyly tak závažné a nejvyššími tresty byly stopky na tři soutěžní utkání. Takový verdikt si vyslechla hned čtveřice vyloučených fotbalistů.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT