VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šimeček: Dlouhá sezona působí negativně

NYMBURK - V úterý odstartovalo zápasem Liberec – Děčín (80:62) play off Mattoni NBL. Dnes se do vyřazovacích bojů pustí basketbalisté Nymburka, kteří se postaví celku NH Ostrava. První mač se hraje v Ostravě. Hraje se na dva vítězné zápasy.

9.5.2007
SDÍLEJ:

Basketbalisté Nymburka byli suverénně nejlepší v lize.Foto: Deník/ Petr Bělka

Po základní části se manažer nymburského klubu Rudolf Šimeček rozpovídal o plnění předsezonních cílů, dotkl se přípravy na příští sezonu včetně snahy o zlepšení prostředí haly a zmínil se také o přestupku Pavla Englického.

Jak byste zhodnotil dosavadní působení Nymburka?
Měli jsme před sezonou tři cíle. Prvním byl postup ze základní skupiny FIBA Cupu. To se nám bohužel nepovedlo a bereme to jako jednoznačný neúspěch, který byl do jisté míry daný tím, že došlo k velkým změnám v týmu, přišli noví trenéři a než si všechno sedlo, bylo po soutěži. Musíme si přiznat, že jsme neměli moc šťastnou ruku při výběru nových posil. Tým v současném složení by v evropském poháru dosáhl určitě výš. Jednoznačně jsme splnili cíl v Českém poháru a po roce jsme ho vrátili do Nymburka. Myslím, že jsme i předvedenou hrou ukázali výkonnostní posun týmu oproti počátku sezony.
Poslední cíl je bezprostředně před námi. Chceme obhájit titul a vystoupal na český Olymp počtvrté za sebou. Předpokládali jsme, že vývoj posledních kol bude jiný a trochu více jsme očekávali Liberec ve čtvrtfinále. Cestování do Ostravy není moc příjemné, ale soupeře si nevybíráme. Myslel jsem si, soudě podle výkonů poslední doby a tradice novojičínského basketbalu, že se ve finále potkáme opět s Mlékárnou Kunín. Vývoj v posledních kolech posunul oba týmy do jiných pozic a s Ml.Kunín se můžeme potkat už v semifinále.

Proč by to měli být právě novojičíňští?

Jejich tým jde neustále výkonnostně nahoru. Na rozdíl od ostatních soupeřů, kteří podle mě vrchol svých možností už dosáhli. Poslední výměna trenérů uvolnila napětí, které v klubu panovalo. Hráči začínají produkovat hru, která se od nich očekávala. V genech klubu je už zakódováno, že dokáží plně koncentrovat na play-off a podávat v něm lepší výkony než v průběhu zákl.části soutěže.

Jaké jsou největší nedostatky probíhající sezony?
O obou jsem již mluvil. Nepovedl se evropský pohár a nepovedl se před sezonou výběr zahraničních hráčů.

Co Nymburk nejvíce limitovalo při výběru posil?

Česká liga není v Evropě ani za oceánem moc populární, a proto je těžší získat kvalitní hráče za rozumných podmínek únosných pro náš klub. I když se první výběr tolik nepovedl, měli jsme štěstí při doplňování kádru po odchodu Meekse, Diaze a Russella. Ukazuje se, že volba Washingtona a Macka byl krok správným směrem.

Jaká největší pozitiva jste našel v této sezoně?

Rýsuje se nám základ týmu pro nový ročník. Částečně odpadne sžívání se s novými trenéry. Muli Katzurin i Ronen Ginzburg tady pro příští sezonu zůstávají. Dalším pozitivem je atraktivní útočná hra založená na tvrdé obraně, kterou v současné době produkujeme. Trenéři obrazem hry splnili svoje předsezónní sliby. Myslím si, že se hra fanouškům líbí. Soudíme podle toho, že před závěrem základní části, kdy už nám v podstatě o nic nešlo, byl zájem diváků poměrně slušný. Doufám, že nám vydrží jejich přízeň a v play-off zase naplníme halu k prasknutí.

Zpočátku se nezdálo, že je angažování dvojice trenérů Katzurin-Ginzburg šťastná volba. Jak na jejich přínos pohlížíte teď?

Věděli jsme při angažování zahraničních trenérů, že situace nebude v první sezoně pro nikoho jednoduchá – pro trenéry, pro hráče, pro vedení klubu. Ale podvědomě jsme věděli,že angažování izraelských trenérů byl správný krok. Bylo otázkou, za jak dlouho se trenérům povede přesvědčit hráče, motivovat je, vysvětlit jim svůj přístup. My i hráči si na jejich styl postupně zvykali a začala převažovat pozitiva.
Nesmíme také zapomenout na příchod Jirky Zídka, jenž z vedení klubu nejvíce s trenéry spolupracoval,a který nám pomohl jak v mediální rovině, tak co se týče image klubu v Evropě i Americe.

Co nového trenéři přinesli?

Kromě jiného stylu hry trenéři přinesli naprostou disciplinu v týmu. Prakticky jsme nemuseli řešit žádné závažné problémy uvnitř mužstva. Těší mě, že si hráči vytvořili bezvadnou partu a jdou tvrdě za svým cílem. Zvlášť patrné je to ve chvílích, kdy se nedaří. Hráči se setkávají spontánně i mimo hřiště, ale také se snažíme pro ně organizovat nějaký nebasketbalový program.

Jak hodnotíte nový systém ligy, který je hodně dlouhý?

Jako velmi obtížný. Naštěstí je většina našich hráčů na takovou zátěž zvyklá dlouhodobě, takže to nepřináší takové problémy jako vidíme u ostatních týmů,zejména těch z druhé poloviny tabulky,kdy hráči nejsou na takovou zápasovou a tréninkovou zátěž připraveni. Projevuje se to právě v závěru základní části. Začíná se kumulovat únava, přibývají zranění a nastupují proti sobě často nekompletní týmy. Bohužel některé zápasy tím ztrácí úroveň. S větším počtem zápasů však na druhou stranu souvisí i možnost většího počtu minut odehraných mladšími hráči. Myslím si, že pozitiva převažují nad negativy a jedné až dvou sezon týmy na větší zátěž zvyknou

Jaká je situace v nymburském týmu?

Většina hráčů je hodně zkušených a zvyklých hrát 80 až 90 zápasů za sezonu. Dokáží se s tím srovnat a vědí „jak na sebe“. Umí využívat vhodně regeneraci, ví, kdy mohou polevit a kdy si zase musí přidat. Nesmíme zapomínat ani na naši silnou lavičku, takže případná absence dvou tří hráčů nečiní tak velké problémy jako u jiných týmů. Obrovskou práci při přípravě hráčů odevzdal kondiční trenér Ivan Šlehobr. Trenér Katzurin dovede pracovat s náročnou sezonou a přesně ví, kdy hráčům ulevit a naopak kdy na ně „přitlačit“

Jak působí dlouhá sezona na fanoušky?

Řekl bych že negativně. Je to i pro ně poměrně únavné. Vidíme to bohužel i ve svém hledišti. Absolvovat více zápasů není jednoduché pro fanoušky ani finančně. Navštívit šestkrát za měsíc utkání s celou rodinou jim vytáhne z kapsy nějakou tu stokorunu navíc. Je i hodně těch, pro které naše výhry o 30-40 bodů nejsou zajímavé, chtěli by větší vyrovnanost a „náboj“. Ale věřím, že diváci ocení atraktivnost basketbalu, který produkujeme a najdou si zase cestu na naše domácí utkání v play-off. My je potřebujeme a spoléháme se na ně.

Přemýšlíte, jak přilákat na domácí utkání více diváků?

Pro příští sezonu bychom se chtěli zaměřit právě na zvýšení divácké návštěvnosti. Rádi bychom vytvořili lepší prostředí v hale. Ve spolupráci se Sportovním centrem plánujeme určité změny.

Řeknete nám, jaké změny plánujete?

Zatím bych nechtěl planě slibovat. Všechno je závislé od množství finančních prostředků, které budeme mít k dispozici. Pokud se podaří sehnat všechny peníze,které na celý projekt potřebujeme, budou chodit fanoušci skoro do jiné haly. Sedadla, tribuny, celé zázemí haly potřebuje pozvednout. Například osvětlení a ozvučení neumožňuje připravovat show před začátkem zápasu nebo v jeho průběhu. Plánujeme i „dětský koutek“,kde v průběhu zápasu budou moci rodiče bez obav ponechat malé děti v péči profesionálů a vychutnat si tak plně vlastní utkání.

Sadská se zachránila a Kolín postoupil do ligy. Nebude patrný ještě větší úbytek diváků?

Je to pochopitelné. K určitému roztříštění zájmu diváků asi dojde. Budeme na to muset reagovat zvýšením přitažlivosti utkání nejen po sportovní stránce ale mediální informovanosti.

Jak vnímáte četnost televizních přenosů. Neodčerpá to další diváky?

To tak může být, ale každý pravověrný fanoušek potvrdí, že vidět utkání na vlastní oči, být přímo účasten na atmosféře v hale, nemůže nahradit sledování televizního přenosu. Pro život klubu je větší četnost televizních zápasů přínosem pro naše sponzory, kteří se tak mohou ještě více zviditelnit. Navíc díky častějším přenosům za naší ligy, z Euroligy i NBA se zvyšuje zájem o basketbal, ze kterého se stává sport číslo 3 po fotbale a hokeji. To nás pochopitelně těší a jsme rádi, že můžeme takto prezentovat město Nymburk a Čechách i Evropě.

Co plánujete na období před zahájením play-off?

Máme před sebou poslední možnost připravit tým na play-off. Trenéři budou apelovat na hru v obraně, budou se dolaďovat systémy a ke slovu přijde také zkušenost kondičního trenéra Ivana Šlehobra, jak ideálně připravit tým po stránce kondiční.
Pro vedení klubu je toto období trochu schizofrenní, protože ještě ani neskončila jedna ligová soutěž a už je třeba začít připravovat příští sezonu.

Hovoří se o účasti Nymburka v ULEB Cupu. V jaké fázi jsou rozhovory?

Musím zatím odpovědět diplomaticky. Děláme všechno pro to, abychom hráli co nejkvalitnější evropskou soutěž. Ale je to velmi složité a celá věc se odehrává spíše na poli sportovní diplomacie. V každém případě hrát nějaký evropský pohár budeme.

Straší vás komplikace spojené s účastí některých hráčů v reprezentačním výběru?

Trochu ano, ale situaci jsme zvládli v minulé sezoně a musí jí zvládat i jiné týmy. Úspěch reprezentace na nás působí dvojím efektem. Na jednu stranu fandíme českému basketbalu, na druhou stranu nám to způsobí určité komplikace v přípravě na novou sezonu.

Sledujete, kdo je v českém výběru?

Sledujeme, pochopitelně. Mě osobně zarazilo, že v širší nominaci je několik hráčů, o kterých se domnívám, že jejich výkonnost požadavkům na reprezentanta neodpovídá a naopak mi v národním výběru někteří hráči chybí.

Máte někoho konkrétního na mysli?

Ano, třeba Maurice Whitfielda. V současné době je nejlepším českým rozehrávačem, hraje – a dobře - velmi kvalitní ruskou ligu. Nevím, proč nedostal pozvánku.

Víte, proč nebyl přizván?

Neznám žádný konkrétní důvod, ale patrně to souvisí s jeho loňským pozváním do reprezentace. Lidé z blízkého okolí vědí, že to co bylo prezentováno na veřejnosti, nebyla tak úplně pravda. Hlavně je to škoda pro český tým,o tom jsem jednoznačně přesvědčen.

S koncem sezony přišla ještě jedna nepříjemná zpráva. Proč jste se rozhodli pozastavit činnost Pavlu Englickému?

Celou záležitost jsme zvažovali a dospěli jsme k tomu, že vůči basketbalové veřejnosti, vlivu na mládež, image nymburského klubu by nebylo vhodné otálet a čekat na konečné výsledky antidopingové kontroly. Proto jsme se rozhodli pozastavit jeho činnost ještě před zveřejněním oficiálních výsledků antidopingové komise.

Na základě čeho jste rozhodli?

Byly určité indicie, které nás vedly k velké pravděpodobnosti, že vzorky budou pozitivní. Proto jsme si nechali udělat svoje interní testy, které podezření potvrdily. Kromě toho se hráč sám k „požití“ přiznal.

Jak hráč pocítí pozastavení činnosti?

V souladu s jeho smlouvou to bude pro něho nepříjemné především z finančního hlediska. S dalšími kroky budeme čekat až na verdikt disciplinární komise, které jsme předali žádost o zahájení disciplinárního řízení společně s návrhem trestu.

Jak jeho prohřešek vnímáte?

Pavel ublížil hodně klubu, klub mu podal několikrát pomocnou roku a on mu to „vráti“ vpřed nejdůležitější částí sezony.Ale ještě více asi ublížil sobě a své budoucí kariéře. V nejbližší době to pro něho nebude vůbec jednoduché. Je to pro něho dvojnásob nepříjemné, protože se dostal do základní rotace, začal si rozumět s trenérem, trenér mu začal věřit.

Vysvětlil vám důvody?

Důvody jsou jeho osobní záležitost a my jsme se po nich nepídili. Bohužel si asi nebyl vědom důsledků, které může jeho chování mít.

Jak ublížil klubu, jedná se o jeho osobní selhání a klub nebude sankcionován?

Za takovýto prohřešek je disciplinárně sankcionován pouze hráč. Basketbal je však týmová hra a selhání jednotlivce zanechá stopy i na týmu. Mediální kampaň, časté dotazy na hráče, trenéry, vedení klubu, články v médiích a diskuse, budou narušovat poklidnou přípravu na vrchol sezony. V neposlední řadě nám bude chybět jeden hráč do rotace. Trochu mě mrzí, že řada lidí mimo nymburský basketbal z toho má škodolibou radost.

Jak to přijali spoluhráči?
Nesledoval jsem žádné neobvyklé reakce. Všichni vědí, že si svou kariéru pokazil sám a nevěnují situaci nějakou zvýšenou pozornost.
Marek Balík dostal dva měsíce, kolik očekáváte vy?

Předpokládám, že bude o něco vyšší, ale nemyslím, že by trest měl přesáhnout tři měsíce.

Pokud dostane tříměsíční zákaz, bude mít klub zájem s ním i nadále spolupracovat?

Počkáme do rozhodnutí disciplinární komise. Musíme se vše pečlivě rozmyslet. Hodně bude záležet na jeho přístupu, jak bude trénovat a tak dále. Také je podstatné,zda mu ještě bude věřit trenér.

Kde bude Englický trénovat?

Pavel dostal nabídku i nadále se připravovat s týmem podle pokynů hlavního trenéra. Co se týče ostatních aktivit klubu nebo zápasů, tak se může účastnit jako Pavel Englický, nikoliv jako člen týmu.

Chodí trénovat?

Ano, chodí. Řekl bych, že si dokázal spočítat, že by se jinak odstřelil úplně.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavači. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Musilová Zdeňka, tel.: 777 794 118, po - pá 8 - 12 hod,, e-mail: prace@lotos-kolin.cz,, osobně: pouze po předchozí domluvě., , Náplň práce:, prodej a obsluha, práce s pokladním systémem, evidence zboží, vše v čistém prostředí., , Požadavky:, chuť pracovat, spolehlivost, příjemné vystupování.. Pracoviště: Lotos kolín s.r.o. - pňov-předhrádí, 289 41 Pňov. Informace: Zdeňka Musilová, +420 777 794 118.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech UKLIZEČ/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Možný i částečný úvazek, vhodné pro zdravotně znevýhodněné osoby;, , Nabízíme: odpovídající finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity, příspěvek na stravování, možnost dalšího vzdělávání a rozvoje, firemní akce;, , Kontaktovat nás můžete e.mailem, telefonicky nebo osobně Po - Pá v době od 7.00 - 15.00 hod.. Pracoviště: Inproma, spol. s r.o., Tyršova, č.p. 161, 289 33 Křinec. Informace: Hana Bartáková, +420 325 588 301,723 074 733,725 180 332.

Výroba - Výroba Pracovnk údržby budov 13 140 Kč

Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor ŠKOLNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13140 kč, mzda max. 19730 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: manuální zručnost, flexibilitu, spolehlivost, samostatnost, ochotu spolupracovat, schopnost práce v kolektivu;, , Nabízíme: služební byt ve škole 2+1, možnost po roce prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou;, , Kontaktovat nás můžete e.mailem nebo telefonicky v době od 8:00 - 15:00 hod.. Pracoviště: Zš a mš juventa, Komenského, č.p. 578, 289 24 Milovice nad Labem 3. Informace: Jaroslav Minařík, +420 730 892 641.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 10 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech UKLIZEČ/KA na DPP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, odpovědnost a pečlivost;, Nástup dohodou., , Kontaktujte nás e.mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Jitka čadilová-pracoviště, Jičínská, č.p. 396, 288 02 Nymburk 2. Informace: Jitka Čadilová, +420 603 289 768.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Osobní trable, vysvětlila hejtmanka neúčast na jednání radních

Nehoda čtyř vozidel na silnici E55.
AKTUALIZOVÁNO
32

Vážná nehoda čtyř vozidel se stala na silnici E55 u Poříčí nad Sázavou

Šéfredaktor Respektu besedoval o knize i politice

Nymburk /FOTOGALERIE/ - O chování prezidenta, o způsobu práce novinářů i o své nové knize. O tom všem hovořil v úterý vpodvečer šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery se zhruba padesátkou zájemců, kteří přišli na besedu do Obecního domu. Debatu moderoval Matěj Prášil z Nymburka, toho času student politologie na Univerzitě Karlově. 

Nešvary motorkářů? Nepozornost, rychlá jízda i špatné oblečení

Střední Čechy – Spousta motorkářů říká, že je pro ně jízda relax; bohužel velmi snadno se může změnit v boj o život. Stačí jenom chvilka nepozornosti a výlet na motorce může mít vážné následky.

Příležitost pro region: snaha přilákat filmaře

Střední Čechy – Filmování a Středočeský kraj – to spolu ladí přímo báječně. Leckdo si to nyní připomněl v souvislosti s úmrtím jednoho z nejslavnějších Čechů současnosti: režiséra Miloše Formana, který pocházel z Čáslavi. Přímo v regionu, ve Zruči nad Sázavou, se odehrávají jeho Lásky jedné plavovlásky. Na rozmanitých místech středních Čech ovšem vznikala celá řada filmů, které se zařadily k těm kultovním.

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT