VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šimeček: Dlouhá sezona působí negativně

NYMBURK - V úterý odstartovalo zápasem Liberec – Děčín (80:62) play off Mattoni NBL. Dnes se do vyřazovacích bojů pustí basketbalisté Nymburka, kteří se postaví celku NH Ostrava. První mač se hraje v Ostravě. Hraje se na dva vítězné zápasy.

9.5.2007
SDÍLEJ:

Basketbalisté Nymburka byli suverénně nejlepší v lize.Foto: Deník/ Petr Bělka

Po základní části se manažer nymburského klubu Rudolf Šimeček rozpovídal o plnění předsezonních cílů, dotkl se přípravy na příští sezonu včetně snahy o zlepšení prostředí haly a zmínil se také o přestupku Pavla Englického.

Jak byste zhodnotil dosavadní působení Nymburka?
Měli jsme před sezonou tři cíle. Prvním byl postup ze základní skupiny FIBA Cupu. To se nám bohužel nepovedlo a bereme to jako jednoznačný neúspěch, který byl do jisté míry daný tím, že došlo k velkým změnám v týmu, přišli noví trenéři a než si všechno sedlo, bylo po soutěži. Musíme si přiznat, že jsme neměli moc šťastnou ruku při výběru nových posil. Tým v současném složení by v evropském poháru dosáhl určitě výš. Jednoznačně jsme splnili cíl v Českém poháru a po roce jsme ho vrátili do Nymburka. Myslím, že jsme i předvedenou hrou ukázali výkonnostní posun týmu oproti počátku sezony.
Poslední cíl je bezprostředně před námi. Chceme obhájit titul a vystoupal na český Olymp počtvrté za sebou. Předpokládali jsme, že vývoj posledních kol bude jiný a trochu více jsme očekávali Liberec ve čtvrtfinále. Cestování do Ostravy není moc příjemné, ale soupeře si nevybíráme. Myslel jsem si, soudě podle výkonů poslední doby a tradice novojičínského basketbalu, že se ve finále potkáme opět s Mlékárnou Kunín. Vývoj v posledních kolech posunul oba týmy do jiných pozic a s Ml.Kunín se můžeme potkat už v semifinále.

Proč by to měli být právě novojičíňští?

Jejich tým jde neustále výkonnostně nahoru. Na rozdíl od ostatních soupeřů, kteří podle mě vrchol svých možností už dosáhli. Poslední výměna trenérů uvolnila napětí, které v klubu panovalo. Hráči začínají produkovat hru, která se od nich očekávala. V genech klubu je už zakódováno, že dokáží plně koncentrovat na play-off a podávat v něm lepší výkony než v průběhu zákl.části soutěže.

Jaké jsou největší nedostatky probíhající sezony?
O obou jsem již mluvil. Nepovedl se evropský pohár a nepovedl se před sezonou výběr zahraničních hráčů.

Co Nymburk nejvíce limitovalo při výběru posil?

Česká liga není v Evropě ani za oceánem moc populární, a proto je těžší získat kvalitní hráče za rozumných podmínek únosných pro náš klub. I když se první výběr tolik nepovedl, měli jsme štěstí při doplňování kádru po odchodu Meekse, Diaze a Russella. Ukazuje se, že volba Washingtona a Macka byl krok správným směrem.

Jaká největší pozitiva jste našel v této sezoně?

Rýsuje se nám základ týmu pro nový ročník. Částečně odpadne sžívání se s novými trenéry. Muli Katzurin i Ronen Ginzburg tady pro příští sezonu zůstávají. Dalším pozitivem je atraktivní útočná hra založená na tvrdé obraně, kterou v současné době produkujeme. Trenéři obrazem hry splnili svoje předsezónní sliby. Myslím si, že se hra fanouškům líbí. Soudíme podle toho, že před závěrem základní části, kdy už nám v podstatě o nic nešlo, byl zájem diváků poměrně slušný. Doufám, že nám vydrží jejich přízeň a v play-off zase naplníme halu k prasknutí.

Zpočátku se nezdálo, že je angažování dvojice trenérů Katzurin-Ginzburg šťastná volba. Jak na jejich přínos pohlížíte teď?

Věděli jsme při angažování zahraničních trenérů, že situace nebude v první sezoně pro nikoho jednoduchá – pro trenéry, pro hráče, pro vedení klubu. Ale podvědomě jsme věděli,že angažování izraelských trenérů byl správný krok. Bylo otázkou, za jak dlouho se trenérům povede přesvědčit hráče, motivovat je, vysvětlit jim svůj přístup. My i hráči si na jejich styl postupně zvykali a začala převažovat pozitiva.
Nesmíme také zapomenout na příchod Jirky Zídka, jenž z vedení klubu nejvíce s trenéry spolupracoval,a který nám pomohl jak v mediální rovině, tak co se týče image klubu v Evropě i Americe.

Co nového trenéři přinesli?

Kromě jiného stylu hry trenéři přinesli naprostou disciplinu v týmu. Prakticky jsme nemuseli řešit žádné závažné problémy uvnitř mužstva. Těší mě, že si hráči vytvořili bezvadnou partu a jdou tvrdě za svým cílem. Zvlášť patrné je to ve chvílích, kdy se nedaří. Hráči se setkávají spontánně i mimo hřiště, ale také se snažíme pro ně organizovat nějaký nebasketbalový program.

Jak hodnotíte nový systém ligy, který je hodně dlouhý?

Jako velmi obtížný. Naštěstí je většina našich hráčů na takovou zátěž zvyklá dlouhodobě, takže to nepřináší takové problémy jako vidíme u ostatních týmů,zejména těch z druhé poloviny tabulky,kdy hráči nejsou na takovou zápasovou a tréninkovou zátěž připraveni. Projevuje se to právě v závěru základní části. Začíná se kumulovat únava, přibývají zranění a nastupují proti sobě často nekompletní týmy. Bohužel některé zápasy tím ztrácí úroveň. S větším počtem zápasů však na druhou stranu souvisí i možnost většího počtu minut odehraných mladšími hráči. Myslím si, že pozitiva převažují nad negativy a jedné až dvou sezon týmy na větší zátěž zvyknou

Jaká je situace v nymburském týmu?

Většina hráčů je hodně zkušených a zvyklých hrát 80 až 90 zápasů za sezonu. Dokáží se s tím srovnat a vědí „jak na sebe“. Umí využívat vhodně regeneraci, ví, kdy mohou polevit a kdy si zase musí přidat. Nesmíme zapomínat ani na naši silnou lavičku, takže případná absence dvou tří hráčů nečiní tak velké problémy jako u jiných týmů. Obrovskou práci při přípravě hráčů odevzdal kondiční trenér Ivan Šlehobr. Trenér Katzurin dovede pracovat s náročnou sezonou a přesně ví, kdy hráčům ulevit a naopak kdy na ně „přitlačit“

Jak působí dlouhá sezona na fanoušky?

Řekl bych že negativně. Je to i pro ně poměrně únavné. Vidíme to bohužel i ve svém hledišti. Absolvovat více zápasů není jednoduché pro fanoušky ani finančně. Navštívit šestkrát za měsíc utkání s celou rodinou jim vytáhne z kapsy nějakou tu stokorunu navíc. Je i hodně těch, pro které naše výhry o 30-40 bodů nejsou zajímavé, chtěli by větší vyrovnanost a „náboj“. Ale věřím, že diváci ocení atraktivnost basketbalu, který produkujeme a najdou si zase cestu na naše domácí utkání v play-off. My je potřebujeme a spoléháme se na ně.

Přemýšlíte, jak přilákat na domácí utkání více diváků?

Pro příští sezonu bychom se chtěli zaměřit právě na zvýšení divácké návštěvnosti. Rádi bychom vytvořili lepší prostředí v hale. Ve spolupráci se Sportovním centrem plánujeme určité změny.

Řeknete nám, jaké změny plánujete?

Zatím bych nechtěl planě slibovat. Všechno je závislé od množství finančních prostředků, které budeme mít k dispozici. Pokud se podaří sehnat všechny peníze,které na celý projekt potřebujeme, budou chodit fanoušci skoro do jiné haly. Sedadla, tribuny, celé zázemí haly potřebuje pozvednout. Například osvětlení a ozvučení neumožňuje připravovat show před začátkem zápasu nebo v jeho průběhu. Plánujeme i „dětský koutek“,kde v průběhu zápasu budou moci rodiče bez obav ponechat malé děti v péči profesionálů a vychutnat si tak plně vlastní utkání.

Sadská se zachránila a Kolín postoupil do ligy. Nebude patrný ještě větší úbytek diváků?

Je to pochopitelné. K určitému roztříštění zájmu diváků asi dojde. Budeme na to muset reagovat zvýšením přitažlivosti utkání nejen po sportovní stránce ale mediální informovanosti.

Jak vnímáte četnost televizních přenosů. Neodčerpá to další diváky?

To tak může být, ale každý pravověrný fanoušek potvrdí, že vidět utkání na vlastní oči, být přímo účasten na atmosféře v hale, nemůže nahradit sledování televizního přenosu. Pro život klubu je větší četnost televizních zápasů přínosem pro naše sponzory, kteří se tak mohou ještě více zviditelnit. Navíc díky častějším přenosům za naší ligy, z Euroligy i NBA se zvyšuje zájem o basketbal, ze kterého se stává sport číslo 3 po fotbale a hokeji. To nás pochopitelně těší a jsme rádi, že můžeme takto prezentovat město Nymburk a Čechách i Evropě.

Co plánujete na období před zahájením play-off?

Máme před sebou poslední možnost připravit tým na play-off. Trenéři budou apelovat na hru v obraně, budou se dolaďovat systémy a ke slovu přijde také zkušenost kondičního trenéra Ivana Šlehobra, jak ideálně připravit tým po stránce kondiční.
Pro vedení klubu je toto období trochu schizofrenní, protože ještě ani neskončila jedna ligová soutěž a už je třeba začít připravovat příští sezonu.

Hovoří se o účasti Nymburka v ULEB Cupu. V jaké fázi jsou rozhovory?

Musím zatím odpovědět diplomaticky. Děláme všechno pro to, abychom hráli co nejkvalitnější evropskou soutěž. Ale je to velmi složité a celá věc se odehrává spíše na poli sportovní diplomacie. V každém případě hrát nějaký evropský pohár budeme.

Straší vás komplikace spojené s účastí některých hráčů v reprezentačním výběru?

Trochu ano, ale situaci jsme zvládli v minulé sezoně a musí jí zvládat i jiné týmy. Úspěch reprezentace na nás působí dvojím efektem. Na jednu stranu fandíme českému basketbalu, na druhou stranu nám to způsobí určité komplikace v přípravě na novou sezonu.

Sledujete, kdo je v českém výběru?

Sledujeme, pochopitelně. Mě osobně zarazilo, že v širší nominaci je několik hráčů, o kterých se domnívám, že jejich výkonnost požadavkům na reprezentanta neodpovídá a naopak mi v národním výběru někteří hráči chybí.

Máte někoho konkrétního na mysli?

Ano, třeba Maurice Whitfielda. V současné době je nejlepším českým rozehrávačem, hraje – a dobře - velmi kvalitní ruskou ligu. Nevím, proč nedostal pozvánku.

Víte, proč nebyl přizván?

Neznám žádný konkrétní důvod, ale patrně to souvisí s jeho loňským pozváním do reprezentace. Lidé z blízkého okolí vědí, že to co bylo prezentováno na veřejnosti, nebyla tak úplně pravda. Hlavně je to škoda pro český tým,o tom jsem jednoznačně přesvědčen.

S koncem sezony přišla ještě jedna nepříjemná zpráva. Proč jste se rozhodli pozastavit činnost Pavlu Englickému?

Celou záležitost jsme zvažovali a dospěli jsme k tomu, že vůči basketbalové veřejnosti, vlivu na mládež, image nymburského klubu by nebylo vhodné otálet a čekat na konečné výsledky antidopingové kontroly. Proto jsme se rozhodli pozastavit jeho činnost ještě před zveřejněním oficiálních výsledků antidopingové komise.

Na základě čeho jste rozhodli?

Byly určité indicie, které nás vedly k velké pravděpodobnosti, že vzorky budou pozitivní. Proto jsme si nechali udělat svoje interní testy, které podezření potvrdily. Kromě toho se hráč sám k „požití“ přiznal.

Jak hráč pocítí pozastavení činnosti?

V souladu s jeho smlouvou to bude pro něho nepříjemné především z finančního hlediska. S dalšími kroky budeme čekat až na verdikt disciplinární komise, které jsme předali žádost o zahájení disciplinárního řízení společně s návrhem trestu.

Jak jeho prohřešek vnímáte?

Pavel ublížil hodně klubu, klub mu podal několikrát pomocnou roku a on mu to „vráti“ vpřed nejdůležitější částí sezony.Ale ještě více asi ublížil sobě a své budoucí kariéře. V nejbližší době to pro něho nebude vůbec jednoduché. Je to pro něho dvojnásob nepříjemné, protože se dostal do základní rotace, začal si rozumět s trenérem, trenér mu začal věřit.

Vysvětlil vám důvody?

Důvody jsou jeho osobní záležitost a my jsme se po nich nepídili. Bohužel si asi nebyl vědom důsledků, které může jeho chování mít.

Jak ublížil klubu, jedná se o jeho osobní selhání a klub nebude sankcionován?

Za takovýto prohřešek je disciplinárně sankcionován pouze hráč. Basketbal je však týmová hra a selhání jednotlivce zanechá stopy i na týmu. Mediální kampaň, časté dotazy na hráče, trenéry, vedení klubu, články v médiích a diskuse, budou narušovat poklidnou přípravu na vrchol sezony. V neposlední řadě nám bude chybět jeden hráč do rotace. Trochu mě mrzí, že řada lidí mimo nymburský basketbal z toho má škodolibou radost.

Jak to přijali spoluhráči?
Nesledoval jsem žádné neobvyklé reakce. Všichni vědí, že si svou kariéru pokazil sám a nevěnují situaci nějakou zvýšenou pozornost.
Marek Balík dostal dva měsíce, kolik očekáváte vy?

Předpokládám, že bude o něco vyšší, ale nemyslím, že by trest měl přesáhnout tři měsíce.

Pokud dostane tříměsíční zákaz, bude mít klub zájem s ním i nadále spolupracovat?

Počkáme do rozhodnutí disciplinární komise. Musíme se vše pečlivě rozmyslet. Hodně bude záležet na jeho přístupu, jak bude trénovat a tak dále. Také je podstatné,zda mu ještě bude věřit trenér.

Kde bude Englický trénovat?

Pavel dostal nabídku i nadále se připravovat s týmem podle pokynů hlavního trenéra. Co se týče ostatních aktivit klubu nebo zápasů, tak se může účastnit jako Pavel Englický, nikoliv jako člen týmu.

Chodí trénovat?

Ano, chodí. Řekl bych, že si dokázal spočítat, že by se jinak odstřelil úplně.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 19 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - řidič VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáte dlouhodobou a stabilní práci? , Jste pracovitý, spolehlivý, máte oprávnění na VZV a ŘP sk.B? , , Pak hledáme právě Vás! , , Tradiční výrobce českého olovnatého křišťálu přijme do svého týmu šikovného skladníka, který má zkušenosti s obsluhou retraku a platný průkaz na VZV do 5 tun (skupina W1)., , Náplň práce: , - obsluha retraku a vysokozdvižného vozíku, - zajišťování plynulého chodu skladu (příjem/výdej), - bezpečná a opatrná manipulace s výrobky, - nakládka a vykládka kamionů, , Požadujeme:, - platný průkaz na VZV-W1 - podmínkou , - obsluha retraku, - ŘP. sk.B - podmínkou, - zkušenosti ze skladového hospodářství, - flexibilita, zodpovědnost, samostatnost a aktivní přístup k práci, , Nabízíme: , - zaměstnání na HPP, - závodní stravování, - školení, - zaměstnanecké benefity, - místo výkonu práce Poděbrady, - práce na 1 směnu (6,00 - 14,00 hodin) , - nástup možný ihned , , Zaujala Vás tato pozice? , Pošlete nám obratem Váš životopis nebo se dostavte na osobní pohovor do naší společnosti, nejlépe v době od 9,00 - 11,00 hodin každý pracovní den. , Případně mě kontaktujte na čísle: 739 488 911. Pracoviště: Crystal bohemia, a.s., Jiráskova, č.p. 223, 290 01 Poděbrady 1. Informace: Kateřina Horsinková, +420 325 602 216. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 19 500 Kč Přepážkoví pracovníci na poštách PRACOVNÍK/CE POŠTOVNÍ PŘEPÁŽKY. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 22500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: vykonávání standardních poštovních služeb na přepážce, prodej poštovních produktů, služeb, doplňkového zboží a produktů smluvních partnerů, příjem a výplata poštovních poukázek, příjem a výdej poštovních zásilek, prodej poštovních cenin a kolků, výplata důchodů;, , Požadujeme: min. SŠ vzdělání s maturitou, výborné komunikační schopnosti a odolnost vůči stresu, znalost práce s počítačem, pracovní doba: ranní a odpolední, pondělí až pátek;, , Odměníme Vás: zázemím stabilní společnosti s dlouholetou tradicí, možností aktivně se podílet na růstu kvality služeb a celé firmy, různorodou prací s možností denního kontaktu s klienty, základní pracovní dobou 37,5 hod. týdně a 5ti týdny dovolené, rozvoj obchodních dovedností, širokou škálou benefitů, včetně rekreace ve vlastních rekreačních zařízeních, pracovní smlouvou na dobu určitou na 1 rok s možností prodloužení, finančním ohodnocením na základě plnění osobního plánu prodeje;, , Nabízíme: 5 týdnů dovolené; širokou škálu benefitů; rekreace ve vlastních rekreačních zařízení; finanční ohodnocení na základě plnění osobního plánu prodeje, , Kontakt: KANCELÁŘ V PARDUBICÍCH, e-mail: kubistova.petra@cpost.cz. Pracoviště: Česká pošta, s.p. - lysá nad labem, Sokolská, č.p. 40, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Petra Kubištová, . Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 200 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontaktovat nás můžete telefonicky, e.mailem nebo osobně každé pondlí v době od 11:00 - 14:00 hod. - Hotel Ostrov. Pracoviště: Hotel ostrov, Na Ostrově, č.p. 432, 288 02 Nymburk 2. Informace: Ivana Veverková, +420 325 513 325. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 23 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: řidičský průkaz sk.B, flexibilitu, zodpovědnost a spolehlivost, práce na PC., Náplň práce: naskladnění/vyskladnění ND, udržování čistoty a zavedeného systému., Výhody: služební vůz, telefon, stravenky., , Kontaktovat nás můžete e-mailem.. Pracoviště: Pekass a.s. - milovice, Armádní, č.p. 625, 289 24 Milovice nad Labem 3. Informace: Tomáš Rybín, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ZLATO. Na mistrovství Evropy vybojoval závodník Lokomotivy Nymburk Ondřej Petr první místo.

Kanoista Ondřej Petr se stal v Chorvatsku mistrem Evropy

Tipliga čtenářu regionálního Deníku

Tip liga začíná dříve. Hrajte o televizi a sud piva

Sokoleč otočila zápas

Sokoleč – Po vyrovnaném stavu na konci prvního poločasu 2:2 hráči I.B třídy ze Sokolče ukázali převahu. Na konci utkání se hra otočila ve prospěch Sokolče. Ta porazila na svém trávníku nad týmem Spoje Praha.

Hokejisté se utkají s Kolínem

Nymburk – Hokejisté Nymburka mají za sebou první přípravné utkání, v němž prohráli 3:4 na ledě Jablonce nad Nisou. Příprava na novou druholigovou sezonu pokračuje v rychlém sledu, na programu jsou další zápasy. A chybět nebude ani oblíbené derby s Kolínem, to se hraje tento týden.

Motorky se vrací do Dymokur, domácí Vecko pojede o titul

Dymokury - Jméno Městec Králové je pevně spojeno se silničními motocyklovými závody. Vždyť letos si místní připomenou již 60 let od uspořádání prvního ročníku závodu v ulicích města. Bohatá historie píše i své aktuální kapitoly, ty ovšem již na bezpečnějším asfaltovém okruhu u nedalekých Dymokur.

Naděje zhasla před pauzou

Vlašim – Druhé kolo letošní sezony I.A třídy odehráli fotbalisté Čelákovic. S domácím týmem Vlašimi B nedokázali vstřelit ani jeden gól. Navíc obdrželi čtyři góly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT