Bilance vzájemných duelů hovoří jasně pro Nymburk. Ten se utkal se Sadskou celkem pětkrát a všechny mače vyhrál. Letos se spolu týmy potkají počtvrté.
„Na zápas se těšíme, každé derby je dobré, i když spolu hrají týmy z jiných konců tabulky,“ naráží nymburský trenér Muli Katzurin na fakt, že jeho svěřenci jsou na prvním místě a jejich dnešní soupeř okupuje až předposlední příčku. „Rozhodně očekávám, že přijde dost diváků.

Právě kvůli tomu, že proti sobě hrají sousedé. Co se hry týče, očekávám mnohem lepší obrannou hru, než jsme předvedli v minulém zápase s BBK,“ uvedl Katzurin a připojil také něco o soupeři.“ Pokud se budeme bavit o Sadské, tak si myslím, že se zlepšuje. Škoda jen, že teď ztratila zápasy, které se pro ni na začátku vyvíjely pozitivně,“ dodal nymburský kouč.

„V této chvíli je pro nás každý zápas důležitý. My potřebujeme k jistotě udržení vyhrát nějaký zápas. Konkrétně s Nymburkem by to bylo velice těžké,“ řekl Karel Forejt, lodivod Sadské. „V utkání proti tak těžkému soupeři si dáváme dílčí cíle. Pro nás je důležité, abychom odehráli solidní zápas a zaměřili se na odstraňování našich nejčastějších chyb v obraně,“ přeje si Forejt