Poslední hodiny zbývají do zahájení prvního finálového souboje mezi Nymburkem a Prostějovem. Favoritem je opět celek Nymburka, který získal poslední tři tituly v řadě. Dnešní první finále, které se hraje v nymburském Sportovním centru, začne v 18 hodin.

Nymburští basketbalisté přešli do finále hladce přes A Plus Brno, Prostějov se do finále dostal až po pátém semifinálovém duelu s Děčínem a má tedy jediný den na odpočinek. „Ale má to i druhý pohled. My jsme nehráli devět dnů regulérní ligový zápas, což může být také nevýhoda,“ myslí nymburský trenér Muli Katzurin. „Stoprocentně věřím svému týmu. Za celou ligovou sezonu nás doma nikdo neporazil a to musíme potvrdit i v tomto utkání,“ uvedl nymburský kouč, který si je vědom síly soupeře. „Prostějov má dobré hráče, je to silný tým. Netvrdím, že to bude jednoduchý zápas, ale očekávám naši výhru,“ dodal Katzurin.

Krátký čas na přípravu trápí prostějovského kormidelníka Miroslava Marka, jehož tým neměl včera k dispozici ani halu. „Budeme vařit z vody, do Nymburka pojedeme bez basketbalového tréninku,“ řekl Marko. „Zaměříme se na taktickou přípravu.“

I když je nymburský celek favoritem série, kouč Marko vidí šance svého celku na titul v tom, že jeho tým už cíl splnil a bude moci hrát uvolněně. „Nymburk je kvalitní a zkušený, ale šance žije vždycky. Chceme si poslední sérii letošní sezony užít,“ dodal prostějovský lodivod.