Tentokrát se hraje obvyklým systémem střídání pořadatelství po jednom utkání, začíná se na palubovce lepšího týmu a série se hraje na tři vítězná utkání. První mač začne dnes v nymburském Sportovním centru od 18 hodin.

A Plus Brno skončilo po základní části Mattoni NBL čtvrté a ve čtvrtfinále dokázalo, že ne náhodou. „Dokázali využít domácího prostředí a probojovat se do semifinále. Brno v posledním zápase dokázalo ke konci otočit pro ně nepříznivý vývoj a ukázali tak svou sílu,“ řekl na adresu soupeře nymburský trenér Muli Katzurin. „A plus má plno dobrých hráčů a celkově si myslím, že jde o silný tým. Ale to je play off a tak to má být. Mají proti sobě hrát silné týmy,“ uvedl nymburský kormidelník.

Brno bude mít před dnešním zápasem pouze jeden den na odpočinek. Až v pondělí totiž postoupilo přes Kunín, trojnásobného finalistu. „Jednodenní rehabilitace je opravdu krátká. Vzhledem k tomu, jaký je stav našich hráčů, mám obavy, aby zápas zvládli,“ neskrývá obavy brněnský trenér Libor Jeřábek.

Semifinálová překvapení

Nymburský klub připravil pro fanoušky překvapení. Diváci budou mít možnost se vyfotografovat se svým oblíbeným hráčem. Fotografie se budou vyrábět na místě a každý si je bude moci ještě večer odnést domů i s podpisem svého favorita. Fotografování bude možné v době od 17 do 17.15 hodin a patnáct minut po skončení dnešního utkání. Za pomoci barevných papírů, které budou připraveny na sedačkách, by měli diváci vytvářet podle instrukcí hlasatele různé obrazce. Zkouška bude probíhat před zápasem, proto pořadatelé utkání žádají všechny diváky, aby přišli co nejdříve.