Okresní derby už diváky asi neláká. V letošním roce hrál Nymburk se Sadskou už počtvrté a tisícová návštěva, jako minule v Nymburce, se tentokrát nekonala.

Utkání nenabídlo nějakou extra podívanou. Nutno podotknout, že se hosté, kteří bojují o záchranu, dlouhou dobu drželi. Ještě v 17. minutě prohrávali jen o osm bodů. Pak ale dával do konce čtvrtiny body jen Nymburk a v půlce zápasu vedl o sedmnáct.

A ani ve druhém poločase Nymburk nepřestával. Svoji šňůru natáhnul až na 18:2 a tím zlomil odpor Sadské.

Závěr zápasu patřil domácím hráčům, kteří v pohodě dokráčeli k výhře o 37 bodů.

Zářil hlavně Beneš. Ten měl sice na svém střeleckém kontě dlouhou dobu nulu, ovšem čtyři minuty před koncem proměnil dvoubodový pokus a následně mu tam napadalo dalších osm bodů.

Více prostoru dostal Mirkovič, který ale střílel jen z trestných hodů a připsal si za třináct minut jediný doskok.

Do konce základní části soutěže zbývá sehrát šest kol. Aby Sadská přišla o nejvyšší soutěž, nesměla by ani jednou vyhrát a BBK Brno by muselo vyhrát třikrát.

Body: Sokolovský 24, Rančík 20, Savanovič 13, Washington 11, Beneš 10, Votroubek 7, Englický 6, Nikkila 5, Mack 5, Mirkovič 3 - Rivers 14, Vukotič 12, Douša 11, Kubálek 9, Kukačka 7, Šušák 6, Procházka 3, Hubálek 3, Bosák 2. Trojky: 19/6 - 21/7. TH: 31/26 - 31/18. Doskoky: 32:23. Chyby: 24:25. Pět chyb: 37. Kukačka. Rozhodčí: Vrážel, Volejník, Jedlička. Diváků: 301. Čtvrtiny: 24:15, 25:17, 32:19, 23:16. Nejlepší hráč: Beneš.