„Touto cestou se mi podařilo na začátek sehnat pár nadšenců a po domluvě s vedením místního oddílu, který nám vyšel vstříc, i možnost hraní v místní sokolovně. Před každým hraním jsme si museli tehdy hrací plochu rozměřit, pomocí paírových lepenek kurty vyznačit a provizorně zavěsit sítě. Dnes, kdy máme již hrací plochy vyznačené na nové palubovce včetně síťí a stojanů, na to s úsměvem vzpomínám a pokaždé říkám, že to tehdy byl pro nás badmintonový středověk,“ směje se zakladatel badmintonového oddílu Pavel Mazánek.

Za tu dobu se v oddíle vystřídalo již mnoho zájemců a to nejen ze Sadské ale i ze vzdálenějších obcí a měst ať již z Lysé nad Labem, Čelakovic, Nymburka, Kameného Zboží, Hrubého Jeseníku a svého času i z Prahy.

Dnes má oddíl 24 členů všech věkových kategorií. „Scházíme se pravidelně jednou týdně vždy ve středu, abychom se hýbali a udělali něco pro své zdraví. Jedná se tedy vysloveně o rekreační badminton,“ podotkl Mazánek.

Ročně pořádá oddíl tři turnaje a to vždy na Velikonoce, dále posvícenský turnaj v srpnu a poslední mezi vánoci a Novým rokem, kdy je vzhledem k vanočnímu přejídání účast vždy nejvyší.

„Navíc máme kontakt s podobným oddílem jako je náš v Milíně u Příbrami, se kterým poměřujeme naše síly dvakrát do roka. Vždy na jaře přivítáme milínský oddíl na naší palubovce a na podzim hostujeme u nich. Jelikož se hraje vždy o víkendech, tak je nutné i přenocování, na což nám přispívá i obec formou dotací. Za toto jim samozřejmě patří náš dík,“ uvedl Mazánek.

Tento rok je však jestě naplánováno i tradiční soustředení ve Voticích, kam již po několik roků zajíždí hráči do sportovního centra a kde mají k dispozici čtyři kurty a výborné zázemí.

Na letošní rok však připravují sadští badmintonisté ještě jedno zpestření. „Vzhledem k tomu, že mám úzký kontakt s některými badmintonovými reprezentanty německa, podařilo se mi dojednat na červen exibici dvou reprazentantek a současných německých mistrů v mixu a jednotlivcích do devatenácti let, které nám přijedou ukázat vrcholový badminton a s námi si i zahrát. Obě tyto reprezentantky jsou letos nominovány na mistrovství evropy v Bělehradě a i přes veškeré vytížení nám účast již přislíbily,“ těší se zakladatel oddílu.