„Naše víceboje si za posledních několik let vybudovaly pověst závodů, kde se děti především pobaví a samozřejmě i poměří síly se sportovci ze širokého okolí", okomentovala věhlas závodů pořadatelka a trenérka Lucie Prokešová. „Původní okruh soupeřů z oddílů z Milovic či Českého Brodu rozšířili atleti z Kolína, Čáslavi, Říčan, Újezdu nad Lesy, Neratovic a dokonce i ze Sázavy. V neděli jsme na tartanu přivítali 98 malých atletů" doplnil vedoucí závodní kanceláře Radek Mach.

A v čem že se soutěžilo? Na závodníky kategorie atletické přípravky, tedy děti narozené v roce 2004 a mladší, čekal tentokrát čtyřboj. Starší kategorie soupeřily kromě běhu na 60 m a 500 m ve skoku dalekém a hodu dvoukilogramovým medicinbalem vzad. V kategorii 2006 a mladší, kde si děti mnohdy vyzkoušely vůbec poprvé závodní atmosféru, poměřili atleti síly v bězích na 60 m a 500 m, ve skoku dalekém z místa a hodu kilogramovým medicinbalem vpřed.

„Velkým motivačním momentem je u nás to, že oceňujeme vždy pět nejlepších závodníků v kategorii, druhý až pátý obdržel medaili, první pohár," prozradila Lucie Prokešová jeden z triků, které táhnou děti na nymburské závody. „Ocenění dětem navíc předávala naše bývalá vynikající atletka, mistryně světa v běhu na 800 m Lída Formanová."

A jak atletické soupeření dopadlo pro místní reprezentanty? Nymburské barvy hájilo 32 borců. Ocenění pro domácí oddíl vybojovali Jakub Šantavý (2004, 1. místo) a Matyáš Müller (2004, 3. místo), Kristýna Prokešová (2004, 1. místo), Adam Prokš (2005, 3. místo), Adéla Fryčová (2005, 1. místo) a Marie Šimková (2006, 3. místo).

Petr Müller