Vítek Müller zahájil šampionát soutěží ve skoku o tyči. Bez problému se mu podařilo překonat laťku ve výši osobního rekordu a ještě 10 cm přidat. V celkovém hodnocení pak obsadil s výkonem 2,70 m desáté místo. Každým závodem se lepší o 10 cm a je tak stále blíže k překonání magické hranice ve výši tří metrů.

Simona Žďárská se do výškařského sektoru postavila po více než pětiměsíční pauze, což se spolu s trémou z velké soutěže projevilo v počáteční nejistotě. Nejvyšší překonaná výška 152 cm zaostává za jejím osobním maximem o pouhé dva centimetry a znamenala pro ní desáté místo.

Mikuláš Havel se skvělým osobním rekordem 8,97 v běhu na 60 metrů překážek překvapivě kvalifikoval do finálového běhu, v kterém skončil sedmý s časem 9,00. Také ve skoku dalekém postoupil do užšího finále a výkonem 5,50 metru obsadil osmé místo. Finálové skoky dálkařů se časově kryly se zahájením soutěže ve skoku vysokém, Mikuláš se nestihl prezentovat a k soutěži ve své hlavní disciplíně nenastoupil.

Lukáš Hodboď se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile patří mezi pětici závodníků, kterým se šampionátu podařilo vybojovat dva tituly a jediným z dvojice závodníků, kteří získali tři medaile v individuálních disciplínách. V současné době je vlastníkem kolekce šesti medailí z Mistrovství České republiky, čtyř zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové.

Pro Hodbodě znamenal již samotný výběr disciplíny velké dilema. Přední umístění v statistikách letošních halových výkonů naznačovalo medailové šance jak v jeho hlavní disciplíně, běhu na 800 metrů, tak ve sprinterských disciplínách. Lukáš se nakonec rozhodl uvolnit pole působnosti na své hlavní trati svým soupeřům a absolvovat sprinterskou trojkombinaci běhů na 60, 150 a 300 metrů. Toto rozhodnutí ale znamenalo absolvovat během dvou dnů tři běhy. To vše s nutností odvést výkony na hranici osobních rekordů a mnohdy s minimální přestávkou na odpočinek.

LADISLAV VESELÝ