Na 60 metrů překážek nastupovali závodníci SKP z pozice medailistů z Krajského přeboru. Konkurence se nezalekli, všichni tři zaběhli výborně a zlepšili svá osobní maxima, Lukáš běžel poprvé pod 10 vteřin.

Kriketový míček byl jedinou slabinou závodníků SKP a bylo to znát hned od prvních hodů. Zatímco pozdější vítěz pětiboje dosáhl výkonu 62,20 metru, borci z SKP marně útočili na hranici 40 metrů.

60 metrů aneb řízená střela. Po nepovedeném krikeťáku byla bojová nálada na bodu mrazu, ale přesto si Víťa s Mikulášem v prvním běhu na 60 metrů vylepšili své osobáky. A potom přišel start druhého, rychlejšího běhu. Lukáš proběhl trať jako řízená střela ve vynikajícím osobním rekordu 7,81.

Skutečně „husarský“ kousek se podařil Víťovi v dálce. Zkoncentroval se na poslední pokus a dolétl přesně na 5 metrů. Nový osobák a vítězství v dálce.

Na osmistovce musel Hodboď vyhrát o osm vteřin, ale to se nakonec nepovedlo. Od startu šel Lukáš dopředu, ale soupeři si kontrolovali odstup okolo patnácti metrů. Teprve po vběhnutí do druhého kola se jim Lukáš začal pomalu vzdalovat. 120 metrů před cílem zahájil mohutný finiš, ale finišovali i soupeři. Lukáš proběhl cílem v novém osobním rekordu s náskokem okolo čtyřiceti metrů na největšího soupeře.

V konečném pořadí ztratil Lukáš 8 bodů na vítěze. Osm bodů, to jsou 4 cm v dálce nebo 80 cm v krikeťáku nebo necelá vteřina na 800 m.

Müller skončil v konečném pořadí 10. a Havel 12.

L. Veselý