Svůj útok na vedoucí pozici zahájil Hodboď ve výběhu do cílové rovinky. Třicet metrů před cílem šel do vedení a těsný náskok udržel až do cíle. Zásluhou Hodbodě se tak SKP Nymburk stal zřejmě jediným oddílem se stoprocentní úspěšností: jeden závodník, jeden start, jedna zlatá medaile.

„Titul halového mistra České republiky získal Ondra poprvé, ale protože už získal dvě zlaté v závodech pod otevřeným nebem, patří k nejúspěšnějším atletům v historii oddílu,“ uvedl Ladislav Veselý z nymburského klubu.

Ačkoliv první kilometr proběhl Hodboď ve slabším mezičase 2:51,50, díky závěrečné pětistovce (1:14,8) doběhl v novém osobním i halovém oddílovém rekordu 4:06,28, přičemž dosažený čas byl lepší než čas vítězného juniora.

MARATONCI. Běžci nymburského SKP Pavel Novotný (č. 159) a Miloslav Kozák (č. 1725) holdují dlouhým tratím. Je to jejich vášeň. Naposledy závodili na Novém Zélandu.