Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor se starostou Nymburka Tomášem Machem

Starosta Nymburka Tomáš Mach odpovídal na dotazy čtenářů

On-line rozhovor se starostou Nymburka Tomášem Machem

Starosta Nymburka Tomáš Mach.

Tento rozhovor byl ukončen dne 1.10.2015
DOTAZ: Dobrý den pane starosto,
prosím je pravda, že město Nymburk hodlá zaplatit z peněz nymburáků radar na měření rychlosti do Všechlap na silnici č.38? Jestli ano, tak chci vědět, kdy bude radar taky pro nymburáky!!!! Bydlím v Nymburce a nechci financovat svými daněmi radar jinde než v Nymburce!!!
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
doposud je podepsána pouze plánovací smlouva o možnosti umístění radaru na území Všechlap s tím, že pokud by se akce realizovala, bylo by to opravdu z městských peněz, ovšem roční zisk pro Nymburk by měl být v řádech pěti až sedmi milionů ročně. Mluvíme však stále o budoucnosti, k této otázce bude jistě ještě dlouhá rozprava, jelikož možností řešení je povícero. Umístění radaru bylo předmětem diskuze na zastupitelstvu a zastupitelé tento postup odsouhlasili a posunuli k dalšímu řešení.
DOTAZ: Pane starosto, mám pro Vás následující dotaz: Proč při revitalizaci ulice GA Sochora na sídlišti nedošlo krom vysazení několika stromů k obnovení trávníku? Při stavbě chodníků těžká technika trávníky zničila a místo trávy nyní na mnoha místech roste pouze plevel. Revitalizaci proto považuji za nedokončenou, protože trávníky jsou v horším stavu než před revitalizací.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
máte pravdu, na tuto skutečnost jsem již poukazoval a uložil řediteli technických služeb, aby sjednal nápravu. Nejedná se pouze o tuto lokalitu, v Nymburce je jich více. V této lokalitě jsme oslovili dodavatelskou firmu, aby sjednala nápravu.
DOTAZ: Dobrý den, pane starosto, bydlím v Brigádnické ulici, denně chodím na sídliště přes nechutný potok-strouhu, Lidušku.Již vím, že tento veletok patří povodí Labe a ne městu.Přesto se ptám, nenašlo by město nějakou páku na majitele, aby se z Lidušky zase stala strouha, kolem které jsme v padesátých a šedesátých letech chodili na procházku? Děkuji za odpevěď. M.Bínová
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
s majitelem toku Liduška jsme v kontaktu, bohužel vždy narážíme na finanční možnosti této organizace. V rámci možností provádíme údržbu ploch okolo vlastního toku Lidušky, které nepatří městu Nymburk, vlastními silami. Na údržbu samotného toku město opravdu páky nemá a jedná se o problém Povodí Labe.
DOTAZ: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem byly hrazeny náklady na vaši cestu do Číny, stejně tak, zda si vaše manželka uhradila cestu sama, nebo zda byly náklady placeny jinak
ODPOVĚĎ:Vážená paní Heleno,
cesta mé osoby do Čína vyšla město Nymburk na 24 890 korun. Což je cena zpáteční letenky. Za vlastní pobyt město Nymburk nezaplatilo jedinou korunu. Co se týče mé paní, mohu Vám s klidným svědomím říci, že nestála město jedinou korunu, cestu si hradila v plné výši sama. Těší mě Váš zájem a starost o moji osobu a prosím, buďte stejně důsledná i v zájmu o záležitosti města Nymburk.
DOTAZ: Dobrý den pane Starosto. Mam dotaz, zda by nešlo provést nějaké opatření pro zklidnění - zpomalení dopravy v Nymburce, Dvorské ulici v úseku od žel.přejezdu ke značce která ukončuje obec. Zde by se mělo jezdit 50km/h, ale naprostá většina aut zde jezdí značně větší rychlostí a běžné je i předjiždění. Desítky lidí tudy v sezoně docházejí do zahr.kolonií a vznikají zde velmi nebezpečné situace. Kolega již s problémem oslovil městskou policii mailem, ale reakce byla nulová. Ridiči si zde vůbec neuvědomují, že jsou již v obci....Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
děkuji za podnět. V rámci našeho projektu Bezpečný Nymburk o něm budu jednat s městskou i státní policií, s nimiž se pravidelně scházím. Zároveň Vás požádám o zasílání podobných stížností a podnětů přes tento web bezpecnynymburk.cz, který je tu pro bezpečnost občanů Nymburk a je interaktivní.
DOTAZ: Dobrý den, mám dotaz ohledně silničního obchvatu, který má vést ulicí Krajní kousek za hřbitovem a bude propojovat směr D 11 a Mladou Boleslav. Proč dostatečně neinformujete obyvatele o této velké plánované stavbě? Když se jedná o nepodstatné věci, tak se ptáte, ale když se jedná o velmi důležitá rozhodnutí, tak se vše dělá potichu. Určitě by se obyvatelé města Nymburk rádi zapojili a sdělili své poznatky a rady. Tento obchvat má vést přes obydlené lokality. Hluk a zápach z provozu naruší klidné žití obyvatel v lokalitach V Hroudách, v Drahelicích, za hřbitovem dříve V Zahrádkách, na sídlišti u polikliniky, kde je také školka, škola, dále zasáhne i lokality u Labe, sidliste a čtvrt v Jankovicích, jinak řečeno obchvat nezasáhne přímo pouze lokalitu, kde bydlí p. Petera. Bydlení v ostatních lokalitách zcela znehodnoti. Z tohoto je vidět, že Vám nejde o spokojeny život obyvatel města Nymburk. Vámi navrhovaný obchvat lze vést jinudy. A argument, že obchvat byl plánován již 20 let je dle mě špatný, protože město se rozrůstalo a asi by se rádo i rozrůstalo dále. Vím o Vámi navrženém protihlukovém opatření. Dle mě je zbytečné, protože je přerušované a proto nebude správně plnit svůj účel. O vibracích a zápachu z kamiónu a vozidel ani nemluvě. Je mi jasné, že potřebujete pro Vaší čínskou průmyslovou lokalitu mít pěknou silnici, ale nestavte ji tam, kde žije spousta lidí. Přeji Vám pěkný zbytek dne.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
tento problém byl již řešen a dlouze diskutován na předminulém zastupitelstvu města, kde byla velká rozprava k tomuto bodu. Není pravdou, že informovanost je nedostatečná, neboť jak správně tvrdíte, přes třicet let je tento obchvat zanesen v územním plánu. O tomto problému samozřejmě museli vědět i investoři budující v této lokalitě. Toto je minulost. V současnosti, jak jsme přislíbili občanům na zastupitelstvu, jsme požádali Krajský úřad Středočeského kraje o změnu vyššího územního plánu a čekáme na odpověď. Vedení města Nymburk udělá vše pro to, aby navržený obchvat byl posunut mimo zastavěnou lokalitu.
DOTAZ: Dobrý den, pane starosto. Proč je poslední půlrok káždé ráno vyrazně cítit zápach z ČOV ? Tento zápach je výrazný v Drahelicích na úrovni ČOV a také na Zálabí na začátku ČOV směrem ze Sadské. Azos zapáchá o kousek dál jinak.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
o zápachu z ČOV za poslední půl rok opravdu nic nevím, jste první, kdo si na to stěžuje. Samozřejmě prověřím stávající stav ČOV Nymburk. Za svoji osobu však mohu říci, že nic nestandardního ohledně provozu ČOV se ve Vámi uvedeném období nestalo.
DOTAZ: Jak se mesto podili na chodu OPS Veslak? Bylo na stavebni upravy arealu vydano stavebni povoleni? JJak v nem bylo zohledneno, ze neexistuji parkovaci mista pro navstevniky? a neni reseno dopravni napojeni celeho arealu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
veškeré změny, které probíhaly v tomto areálu, ať se jedná o stavební opravy obou budov nebo rekonstrukce sportovních hřišť, byly provedeny dle platné legislativy. Součástí těchto povolení nebyly okolní přilehlé plochy, to znamená ani parkovací místa, ani příjezdová komunikace. Myšlenka zvýšení parkovacích míst je určitě správná, vedení města o ní již vede rozpravu.
DOTAZ: Dobrý den,

neuvažuje město Nymburk o provedení pevného povrchu na břehu řeky Mrliny alespoň v úseku od elektrárny po ulici Poděbradská ? Domnívám se, že by byl tento úsek následně hodně využíván chodci a cyklisty (mj. jako vhodná a bezpečná spojnice z okraje města do centra).
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
zatím neuvažuje, je to návrh k zamyšlení.
DOTAZ: kolik berete od VAKu, že tam chodíte nebo si tam chodíte pro rady, co máte ten den dělat na radnici? Jste v dozorčí radě - o kolik VAK přijde, pokud zastupitelé Poděbrad neschválí prodej jejich ČOV? Kdo zaplatí škodu, těch 50 miliónů z celkových 100 milionů, které budou proinvestovány a nejsou pokryty dotací a VAK si na ně vzal úvěr.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
k první části otázky: práci starosty věnuji maximum svého času a rozhodně se v ní necítím bezradný. Druhou část otázky směřujte na adresu předsedy představenstva VaKu.
DOTAZ: Hezky den přeju bydlim v parku kolonie je tu spoustu deti a nemaj tady nic jen male piskovište a dve lavičky lide v lete sedej na zemi protože tady nejsou lavičkytak prosim pro ti deti nejake detske houpačky a kolotoč a par laviček pro maminky.dekuji tot vše .vam přeju hodne uspechu ve vaši praci.Dekuji Jiřina.H.
ODPOVĚĎ:Pěkný den,
děkuji za podnět, kterým se určitě budu zabývat. Rád Vás přivítám na radnici kdykoli po předchozí telefonické domluvě, abyste mi sdělila bližší informace a společně můžeme tento nedostatek řešit. Děkuji
DOTAZ: kolik berete od VAKu měsíčně za vaše neoficiální angažmá, prosím zvlášť uveďte odměny za členství v dozorčí radě? Jaký má dozorčí rada plán v případě Poděbradské ČOV, resp. pokud zastupitelé Poděbrad neschválí její prodej? Kdo bude splácet úvěr, který si VAK na tuto rekonstrukci vzal? Pokud VAK, kdo uhradí škodu, která tím VAKu vznikne?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
v podstatě opakujete předchozí dotaz, na který jsem Vám již odpověděl. Co se týká odměň člena dozorčí rady, není těžké pro kohokoli dohledat si tyto údaje, zvláště když se jedná o osobu zároveň působící ve veřejné funkci.
DOTAZ: Dobrý den, kdy bude v NBK postaven nový bazén a opravená Kaplanka a kaple J. Nepomuckého.
Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
co se týče bazénu, bude brzy osvěta mezi Nymburáky o variantách možné výstavby a Nymburáci sami rozhodnou o budoucí možné podobě plaveckého bazénu. Návrh na umístění opravy - I. etapa odvodnění Kaple sv. Jana Nepomuckého do rozpočtu na rok 2016. Ohledně Kaplanky prověřím stav.
DOTAZ: jste veřejná osoba, tak by jste na dotaz ohledně vaší cesty měl uvést pravdu, letenka je jedna věc. Dotaz zněl kdo platil vaší cestu, tzn. i ubytování vás i vaší manželky. Tak ak jste odpověděl, jen dokazujete, jak je to s vaší upřímností.
ODPOVĚĎ:Odpověděl jsem jednoznačně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení