Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor se starostou Lysé Jiřím Havelkou

Starosta Lysé nad Labem bude odpovídat na dotazy čtenářů v on-line rozhovoru v pátek 13. listopadu od 8 do 9 hodin.

On-line rozhovor se starostou Lysé Jiřím Havelkou

Starosta Lysé nad Labem Jiří Havelka.

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Milá redakce, dobrý den p. starosto, zajímalo by mne kdy skončí oprava Sojovické ulice, resp. kdy bude zprůjezdněno Nám. B. Hrozného dole.

Dále by mne zajímalo proč se na zmíněném náměstí vč. horní ulice (ČS a.s. Campiello cukrárna apod.) nezakreslí na silnici parkovací místa, tak aby se vešlo co nejvíce vozidel. Nyní si lidé parkují jak chtějí, někdy zcela nepochopitelně. Děkuji s pozdravem Petr Mareš
ODPOVĚĎ:Dobrý den, náměstí B. Hrozného bude otevřeno dle informace zhotovitele v pondělí 16.11. 2015. Oprava celé komunikace by měla skončit do konce listopadu.Té otázce s parkovacími místy příliš nerozumím, rád to s Vámi proberu osobně. Další dotazujícím se velice omlouvám, ale bohužel z časových důvodů nejsem schopen odpovědět na jejich dotazy.
DOTAZ: Proč jste (ODS) chtěli tajné hlasování? Považujete za morální vládnout s byť tichou podporou komunistů?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Dle mého názoru je jedním ze základních pilířů demokracie tajné hlasování, které Vám zaručuje absolutní svobodu pro vyjádření Vašeho názoru. To je důvod proč jsme navrhli tajné hlasování.
DOTAZ: Dobrý den pane starosto,
prosím odpověď na otázky:
1.kdy se bude stavět multikulturní středisko ve slunéčkově zahradě ?
2.je v nějaké fázi obměna Husova náměstí?
3.jaká je možnost rozšíření ZŠ Masarykova Litol o druhý stupeň?
4.jak vidíte provozovny herní automatů a jejich přínos pro lidi a přínos pro město?
5.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, ke Slunéčkově zahradě jsem se vyjadřoval již výše. Co se týká obnovy Husova náměstí, pracuje městský architekt na zpracování zadání architektonické soutěže. Město má zpracovanou studii na možnost rozšíření školy v Litoli o druhý stupeň, bohužel ze strany vedení školy není o toto rozšíření zájem. Já osobně jsem zastáncem přísné regulace hazardu, ale nikoli jeho úplného zákazu. Plošný zákaz nikdy nic nevyřešil ani nevyřeší. Město ročně získá cca 6 mil. Kč za poplatky z hazardu.
DOTAZ: Dobrý den,je to sice zatím jen rok od voleb,ale už se povedlo ODS v Lysé splnit něco z předvolebních slibů?
Děkuji a přeji hezký den.KN.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, z našeho volebního programu se již podařilo splnit například následující body:

1) Rekonstrukce muzea
2) Rekonstrukce ulice K Bažatnici
3) Rekonstrukce ulice kpt. Jaroše
4) Vestavba nových učeben v ZŠ Komenského
5) Rekonstrukce střechy na škole B. Hrozného
DOTAZ: Dobrý den pane starosto. Co říkáte na fakt, že hlasování o vašem odvolání proběhlo tajnou volbou, tedy v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva města Lysá nad Labem.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,já osobně jsem přesvědčen, že vše proběhlo v souladu s jednacím řádem a podle pravidel.
DOTAZ: Dobrý den,
kdy konečně občané Lysé budou moc nakupovat někde jinde než v Penny , je směšný a dost divný , když jedna společnost určuje prodej potravin v Lysé a trvá to pár let
Co proto uděláte?
Díky pane starosto za odpověď
ODPOVĚĎ:Dobrý den, odpověď najdete o kousek výše. I já si myslím že tato situace není ideální.
DOTAZ: Dobrý den, moc si vážím pana starosti Havelky za to jakým způsobem město vede. Myslím tím nulové zadlužení Lysé a při tom viditelné investice ve městě.
K tomu se váže i moje otázka. Myslíte si že je možné udržet nezadluženou obec do dejme tomu dalších 10 let? Co se týče infrastruktury, poslední dobou zmiňovaného problému se zdrojem pitné vody a hlavně dalšího rozvoje města (sport, kultura, volný čas obyvatel)? A druhá otázka : Do čeho by město mělo investovat a Vy by jste s tím souhlasil, pokud by se mělo město zadlužit? Děkuji moc a přeji vše dobré a pevné nervy
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji moc za podporu. Já osobně nejsem přítelem zadlužování a myslím si, že město je schopno výše popisované problémy řešit i bez dluhů. Pokud by mělo dojít k zadlužení, pak by se dle mého názoru mělo jednat o stavbu, či infrastrukturu celoměstského významu, na které by bylo možno získat spolufinancování z cizích zdrojů a jednalo by se o jedinečnou příležitost.
DOTAZ: Dobrý den, pane starosto,
mohl bych vědět, zda se při sestavování rozpočtu na rok 2016 počítá s penězi na rekonstrukci a zateplení budovy ZUŠ v Lysé ?
Děkuji, Pavel Jehlička
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

v tuto chvíli je na tuto akci připravován projekt. Jakmile budou příslušná povolení počítáme s podáním žádosti o dotaci a realizací projektu, a to nejpozději v roce 2017.
DOTAZ: Vyberte varianty - hokej - fotbal ? , Sparta - Slavia ? , hory - moře ? , víno - pivo ? , svíčková - těstoviny ? , bruneta - blondýna ? díky
ODPOVĚĎ:Dobrý den, hokej, ani jedno, obojí,obojí, svíčková, no comment .-).
DOTAZ: Chtěl bych se zeptat, jaký je roční rozpočet města Lysá nad Labem?Díky
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

město Lysá nad Labem hospodaří v letošním roce s rozpočtem cca 239 miliónů korun. Z toho 102 miliónů je určeno na investice a zbytek na provozní náklady. Na podrobnější čísla z rozpočtu se lze podívat na stránkách města.
DOTAZ: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na Sluníčkovou zahradu, pomalu to tam roste, ale spousty bytů není prodaných , myslíte, popřípadě kdy bude dotažen celý projekt včetně obchodního centra , nové pošlu a krytého koupaliště.Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den, ani mě netěší rychlost výstavby. Projekt by dle smlouvy měl být dokončen v roce 2021. V tuto chvíli chystá město jednání s investorem, ve kterém by chtělo docílit co nejrychlejší výstavby občanské vybavenosti. Já osobně v dokončení projektu stále věřím.
DOTAZ: Dobrý den, chci se zeptat, jestli není v plánu města v blízké budoucnosti vybudovat asfaltovou cestu v ulici Sadova ? Díky za vaši reakci
ODPOVĚĎ:Dobrý den, po výstavbě kanalizace došlo k provizorní opravě ulice Sadová. V tuto chvíli město nevlastní všechny potřebné pozemky, aby mohlo dojít k zadání projektové dokumentace a následné výstavbě. Město s vlastníky dotčených pozemků jedná. V nejbližší budoucnosti ale výstavbu komunikace neplánuje.
DOTAZ: Dobrý den,
Bydlím v Lysé, město krásné, investiční akce v podobě oprav ulic, muzea atd pokračují (za to děkuji), ale možnost nákupu je dost špatná. 2x Penny a nic jiného. Rýsuje se do budoucna nějaký investor v tomto segmentu?
S pozdravem Petr Tomr
ODPOVĚĎ:Dobrý den, v minulosti město souhlasilo s výstavbou prodejny Tesco za hřištěm TJ Slovan. V této lokalitě jsou vydaná všechna potřebná povolení a investor může kdykoli začít realizovat stavbu. Bohužel vzhledem k finanční situaci firmy Tesco, je tato stavba v nedohlednu. V tuto chvíli hledáme možnosti jak do města přilákat ještě jeden řetězec, který by vytvořil konkurenční prostředí.
DOTAZ: Dobrý,
měl bych na pana starostu dotaz, Lysá nad Labem má 10 000 lidí cca a 2 fotbalové oddíly. Nemyslíte si, že je to moc? Do svých 20 let jsem hrál fotbal vrcholově a vím, že kdyby byl oddíl pouze jeden, kde by bylo více dětí a tím pádem větší konkurence , byla by větší kvalita a mohli by se tu hrát lepší soutěže, liga žáků nebo dorostu.... takhle to bohužel stojí za ....... :-) v Lysé i v Litoli.. Mám malého kluka a až půjde hrát fotbal , tak ho snad budu vozit do Mladé Boleslavi. Jestli jsem se někoho dotkl, tak se omlouvám. Díky
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

toto je historicky daná záležitost a osobně si myslím, že je to v pořádku. Nejsem si úplně jistý, zda by sloučením klubů došlo k situaci, kterou popisujete. Litolské mužstvo hraje divizi. A žáci Slovanu v minulosti vyhráli krajskou 1.A třídu. Tento dotaz bych směřoval spíše na předsedy obou klubů , kteří mají možnost o tomto návrhu diskutovat. Město bude i nadále podporovat mládežnický fotbal v Lysé.
DOTAZ: Dobrý den pane starosto, chci se Vás zeptat. Jelikož je v Lysé podle mého názoru nedostatek stavebních parcel, budete jako zastupitelstvo uskutečňovat nějaké kroky k zlepšení této situace, aby mladí lidé, kteří chtějí realizovat své bydlení, nemuseli opouštět Lysou a kupovat parcely v okolních vesnicích..? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Jan Palyza .
ODPOVĚĎ:Dobrý den, zastupitelstvo města v územním plánu dle mého názoru vymezilo poměrně hodně rozvojových lokalit, kde je možné stavět rodinné domky. Například Hrabanov, Vysokou Mez, Pod zámkem. Parcel pro výstavbu je tedy relativně dost. Problém je v tom, že se majitelé pozemků v těchto lokalitách nedokáží dohodnout na společném postupu při zasíťování pozemků. Město v tuto chvíli připravuje vlastní pozemky k prodeji, a to v lokalitě Hrabanov.
DOTAZ: Dobrý den,
mám dotaz ohledně celkového stavu krajských komunikací v katastru města konkrétně Jedličkova, ČSA a křižovatky u kina. Stav je dost špatný, je nějaká vize/plán do budoucna. Děkuji Petr Babušák
ODPOVĚĎ:Dobrý den, v tuto chvíli dochází k pokládce nového tichého asfaltu v ulici Sojovická. Správa a údržba silnic Středočeského kraje má zpracovanou dokumentaci pro obnovu komunikace od nadjezdu do Šnepova a ulici ČSA. Dále zpracovává projekt na ulici Mírovou. Realizace jednotlivých projektů závisí na finančních možnostech kraje. Město v letošním rozpočtu nabídlo spoluúčast kraji na křižovatku pod nadjezdem. Kraj této nabídky města bohužel nevyužil.
DOTAZ: Zdravím,
chtěl bych se zeptat v jaké fázi je realizace obchvatu kolem Lysé?
Dík
ODPOVĚĎ:Dobrý den, město Lysá nad Labem má uzavřenou smlouvu se Středočeským krajem o spolupráci při realizaci výstavby obchvatu.V této smlouvě se město zavázalo, že zajistí výkup pozemků pod budoucím obchvatem a zajistí potřebné stavební povolení. Zastupitelstvo města schválilo výkupní cenu 250,-Kč za 1 m2 pozemku. V tuto chvíli se již naplno rozjely výkupy a město postupně schvaluje kupní smlouvy. V tuto chvíli je schválen výkup cca 20% potřebných pozemků. Jakmile město získá stavební povolení v právní moci, zavázal se Středočeský kraj podat příslušnou žádost o dotaci tak, aby mohlo dojít k realizaci projektu. Výkupy pozemků bychom rádi ukončili v příštím roce.
DOTAZ: Dobrý den pane starosto,
za posledních 10 let, v podstatě za Vaší vlády se v Lysé n/L realizovalo spousty projektů (opravy škol, Masarykova ulice, školní hřiště , muzeum) , chtěl bych se zeptat, co dál byste chtěl během následujících 3 let do konce aktuálního období v Lysé realizovat ? Díky a přeji mnoho úspěchů
ODPOVĚĎ:Dobré ráno všem čtenářům Nymburského deníku. Před městem stojí mnoho výzev za nejdůležitější považuji vybudování obchvatu města. Z dalších věcí je to výstavba nové sportovní haly v ulici Komenského. Další velkou výzvou je kvalita a množství pitné vody ve městě. Bude potřeba zajistit nový zdroj tak ,aby nebyl problém s dodávkami pitné vody pro obyvatele. Věcí, která trápí snad každého občana je stav chodníků a komunikací. Do konce volebního období bych rád zrealizoval alespoň část komunikace na Vysoké mezi, ulici K Borku, panelovou cestu na sídlišti,ulici Za Zámkem, Spojovací a Ve Višňovce. Dále je potřeba dokončit kanalizaci a vodovod v Byšičkách, Dvorcích a doplnit kanalizaci, tam kde ve městě chybí. I nadále se bude investovat do škol, které si zaslouží postupnou rekonstrukci. Rád bych také rozšířil kapacitu stávající ZUŠ F.A. Šporka.Výzvou je i výstavba nové hasičské zbrojnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení