Nehoda byla ohlášeno osm minut před osmou ranní. „Došlo ke střetu mezi chodkyní a jeřábem. Příčiny nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedl policista Tomáš Svoboda. Spekuluje se, že žena šla po přechodu. To však zatím policisté nepotvrdili. Zda nákladní vůz nedal ženě přednost, či zda seniorka sama vstoupila přímo před vůz a řidič už nemohl zareagovat, to jsou otázky, které policie stále řeší. Proto zatím nechce komentovat ani případnou míru zavinění.

Na místo dorazily dvě posádky záchranné služby z Nymburka. Vzápětí byl přivolán i záchranářský vrtulník. Vážnost zranění potvrdila Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky. „Žena utrpěla vážné poranění hlavy. Byly jí zajištěny dýchací cesty, byla zaintubována a letecky přepravena do vinohradské nemocnice,“ uvedla Effenbergerová.

Dopravu na místě řídili policisté, v obou směrech se dočasně vytvořily kolony. Později byla doprava řízena kyvadlově, během dopoledne se však provoz vrátil do normálu. Policisté nabádají všechny účastníky provozu hlavně v letních horkých měsících k mimořádné opatrnosti.