Mohutné kmeny molo poničily a přívoz musel být dočasně přerušen. Řada lidí si tak musela pro překonání Labe vybrat jinou variantu, než je oblíbený přívoz. „Z důvodu pádu stromu na přístavní molo je dočasně pozastaven provoz přívozu,“ potvrdil mluvčí radnice Petr Černohous.

Podle vedoucího správy majetku Jiřího Konhefra, který byl po pádu stromů na místě, zatím není jasné, kdy přesně bude provoz přívozu obnoven. Likvidace kmenů a především oprava mola může komplikovat situaci zřejmě i v úterý.

Jak je patrné ze snímků, na molo spadly hned dva stromy z přilehlého břehu. Naštěstí v době, kdy se na molu nikdo nenacházel a nikdo tak nebyl zraněn.

Podle informací hasičů vyjížděli k případům v souvislosti s větrem už od rána. „Před polednem začalo být případů více. Zasahovali jsme například v Milovicích. Většinou šlo o pády větví či částí stromů, které částečně zablokovaly provoz,“ uvedl velitel nymburských hasičů Roman Zima.

Za prvních 12 hodin v pondělí vyjeli středočeští hasiči celkem ke 140 zásahům. Jeden z nich na čas uzavřel i hlavní tah mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví, kde vichr převrátil přívěs kamionu. Vše se údajně obešlo bez zranění.