V pátek odpoledne se v Poděbradech stala kuriózní nehoda, při které byl jeden z účastníku lehce zraněn. Večer pak s vážnými zraněními transportoval vrtulník řidiče motocyklu bourajícího u Okřínku.

Prní nehodu z poděbradské křižovatky ulic Husova a Mánesova, která se stala přesně ve čtvrt na čtyři odpoledne popisuje policejní mluvčí Eva Stulíková takto: „Řidička Fordu Mondeo, ročník 1992 se dostatečně nevěnovala řízení a při jízdě od Velkého Zboží směrem do centra Poděbrad včas nezareagovala na před ní zpomalující Ford Fiesta, jehož řidič se chystal odbočit z Husovy do Mánesovy ulice. Aby zabránila střetu, strhla řízení doprava, kde narazila do stojící Škody Felicia. Ta byla následně vymrštěna na vozidlo Škoda Octavia, stojící před Felicií." Na místě byl ošetřen řidič Felicie s lehkým zraněním. Celková škoda na všech vozidlech činí 48 tisíc korun. Alkohol při nehodě roli nehrál.

Vážnější nehoda se stala 
v pátek v 18:15 na výjezdu 
z Okřínka na Senice. Čtyřiatřicetiletý šofér vozu Škoda si ve zpětném zrcátku nevšiml již předjíždějící motorky Kawasaki a jal se předjet před ním jedoucí kolonu. „Tímto manévrem zkřížil cestu sedmatřicetiletému motorkáři, který byl po bočním střetu vymrštěn mimo komunikaci a narazil do stromu," popisuje nehodu mluvčí Stulíková. Motocyklista byl s vážnými zraněními transportován vrtulníkem do pražské nemocnice. Škoda na autě je 50 tisíc a na motorce 170 tisíc korun. Ani zde nebyl příčinou alkohol.