Podle prvních informací vyjel autobus do protisměru a střetl se čelně s kamionem, který odbočoval z nymburského obchvatu směrem na Všechlapy. Příčinu nehody policie vyšetřuje. Podle neoficiálních informací může za nehodu zdravotní indispozice třiašedesátiletého řidiče autobusu.

Ke srážce došlo kolem páté hodiny ráno. Autobus linky 436 přijížděl od Všechlap ke kruhovému objezdu. „Řidič autobusu vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. V autobusu cestovalo 12 osob, 10 utrpělo zranění, z toho dvě vážná,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Vážně zraněn byl třiašedesátiletý řidič autobusu, který byl převezen do kolínské nemocnice a také jeden z cestujících, který zamířil sanitkou do nemocnice v Mladé Boleslavi. „Zranění byli rozváženi do nemocnic v Nymburce, Kolíně a Mladé Boleslavi,“ upřesnila Potočná.

Podle informací, které se podařilo Nymburskému deníku zjistit, stojí za nehodou zdravotní komplikace řidiče autobusu. Tomu se při řízení údajně udělalo nevolno. Autobus měl pak narazit nejprve do svodidel a náraz jej nasměroval do odbočovacího pruhu do protisměru, odkud právě přijížděl kamion Daf s návěsem. Řidič kamionu po srážce vyvázl bez zranění.

Ilustrační foto.
Dálnice D1 ve směru z Prahy zažila dopravní kolaps

Nehody autobusů na Nymbursku nejsou příliš častým jevem. Většina čtenářů si zřejmě vzpomene na dnes už legendární příběh, který se odehrál večer před Štědrým dnem v roce 2008. Tři cestující, kteří nastoupili na trasu z Nymburka do Čelákovic, asi na tuto jízdu do smrti nezapomenou.

Poslední autobusový spoj na zmíněné trati se toho dne mohl stát osudným pro pasažéry okamžitě po vyjetí od nymburského nádraží. Hned tam totiž trefil autobus sloup veřejného osvětlení. „Na něm způsobil škodu patnáct tisíc korun,“ potvrdila tehdy Potočná. Pětačtyřicetiletý opilý šofér však nehodu nejen nenahlásil, ale pokračoval v cestě. Ovšem naštěstí daleko nedojel. Konečnou pro něj byla zatáčka před Zvěřínkem. Podle policejního protokolu nezvládl řízení, vjel do protisměru a skončil v příkopě. Nutno poznamenat, že byla už dávno tma.

Cestující se v tu chvíli podruhé narodili. Navíc jako zázrakem vyvázli bez zranění. Šok však čekal na policisty. „Orientační dechová zkouška byla pozitivní, řidič nadýchal 3,69 promile alkoholu,“ uvedla Potočná. Škoda na autobusu byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Cyklistu srazil vlak.
Do cyklisty vrazil na přejezdu u Depa vlak
Ilustrační foto.
Nehoda osobního automobilu s dodávkou si vyžádala jeden život