V něm cestovalo osm lidí. Zraněno bylo pět osob včetně strojvedoucího a vlakvedoucího. Podle mluvčí záchranky byly zraněny i tři nezletilé dívky.

Jedna z nich utrpěla vážné poranění hlavy. „U ní byla třeba intenzivní lékařská péče a byla převezena do pražského Motola,“ řekla Deníku Petra Effenbergerová, mluvčí záchranky. Další dívka utrpěla středně těžké poranění, třetí byla zraněna lehce. Všechny cestovaly osobním vlakem, který mířil z Chlumce nad Cidlinou do Městce Králové.

Ke střetu došlo zhruba ve čtvrt na čtyři odpoledne. „Došlo ke srážce na nechráněném přejezdu,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa. U přejezdu je svislá značka Stop, dej přednost v jízdě. Řidič se měl údajně vyjádřit tak, že u stopky zastavil, ovšem přes zrcátko přijíždějící vlak neviděl a houkání uslyšel až ve chvíli, kdy už byl na přejezdu a srážce nedokázal zabránit. Mířil směrem do obce Velké Výkleky. Viníkem bude velmi pravděpodobně stanoven právě on.

Po nehodě byl provoz na trati přerušen. Vykolejený vlak bude muset přijet nadzvednout speciální hasičský jeřáb. Podle hasičů bude zásah trvat několik hodin.

Nechráněný přejezd je i o několik set metrů dál z druhé strany obce Běrunice. I na něm se už stalo několik srážek vlaků s automobily.