O výjezdech informovali středočeští hasiči na platformě X. V době od úterní 20. hodiny do středeční 7. hodiny vyjížděli přesně pětatřicetkrát, přičemž se mělo jednat o zásahy u dopravních nehod i popadaných stromů a větví.

„Šlo o 15 technických pomocí z čehož jsme v 9 případech pomáhali odstraňovat popadané stromy a větve. Pěti jsme pomohli řidičům, kteří nedokázali pokračovat v cestě,“ napsali hasiči s tím, že u dopravních nehod zasahovali v noci na středu sedmkrát.

Už úterní den byl pro hasiče náročný. V noci z pondělí na úterý vyjížděli ke 44 událostem, v drtivé většině se jednalo o odklízení popadaných větví na silnice, v osmi případech šlo o dopravní nehody. Mimo jiné o nehodu autobusu u Nové Vsi u Bakova na Jizerou, nebo nárazu vlaku do spadlého stromu u Bělé pod Bezdězem.

I v dalších hodinách měli hodně práce, když v době od úterních 7 hodin ráno do 22 hodin vyjeli 105krát. „Ve 30 případech šlo o dopravní nehody převážně za přispění zimního počasí. Ve 35 případech jsme řešili popadané stromy a v 7 případech jsme pomáhali uvízlým řidičům,“ shrnuli hasiči.

Další mrazivé dny

„Předpokládáme, že dnešní den (středa) bude podobný, protože se ráz počasí nezměnil a konečně nám trochu zasněžilo. Nohu z plynu a jezděte opatrně,“ upozornili hasiči ve středu ráno.

Jejich předpoklad se shoduje i se středečním ranním vyjádřením Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve vztahu k počasí na celém území České republiky. „Mrazivé noci nás čekají minimálně do příští středy a na některých místech bude mrznout i přes den," píše ČHMÚ na platformě X.