To je výsledek vážné dopravní nehody, která se odehrála za tmy ve středu večer na starém pražském tahu přímo ve Starém Vestci. Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník.

Nehoda se stala před šestou večer na přechodu pro chodce. „Osobní vůz značky Dacia jel ve směru na Prahu. Šestapadesátiletý muž přecházel silnici z pohledu čtyřicetiletého řidiče zleva a došlo ke střetu," popsala nehodu policejní mluvčí Petra Potočná.

Na místo dorazila posádka sanitky záchranné služby 
z Brandýsa nad Labem a systémem rendez-vous také lékař. K nehodě byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby z Prahy.

Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Vojtová potvrdila vážná zranění uvedená v úvodu článku. „Po ošetření byl pacient předán posádce vrtulníku, který jej transportoval na traumatologii Fakultní nemocnice Motol v Praze," doplnila Vojtová.

Vzhledem k tomu, že chodec měl při přechází bližší pruh volný a auto jej srazila až v druhé polovině silnice, je pravděpodobné, že řidič auta bude za nehodu alespoň částečně odpovědný. Na závěry vyšetřování si však ještě musíme počkat. „Okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují," doplnila Potočná.