V sobotu odpoledne se na přejezdu u Byšiček srazi traktor s rychlíkem jedoucím z Prahy do Letohradu. Traktorista podle dostupných informací vjel na přejezd ještě v době, kdy nebylo spuštěno výstražné zařízení. V tu chvíli mu prý ale traktor na kolejích vypověděl službu. Motor už se mu do příjezdu rychlíku nepodařilo nastartovat. Nezbylo mu nic jiného, než vyskočit. Rychlík po nárazu táhl ještě několik desítek metrů valník, který traktorista táhl za sebou. Vagóny vykolejily, ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Desítky cestujících se daly na pěší túru do přibližně tři kilometry vzdálené Lysé nad Labem. "Řekli nám, že to bude ještě trvat tak tři hodiny, tak jsme se dali na cestu," prozradil jeden z nich.

Podlezástupce nymburského policejního ředitele Jaroslava Nováka je celá věc v šetření. "Míra zavinění bude předmětem zkoumání, které bude poměrně dost složité," uvedl Novák s tím, že trať bude zřejmě ještě několik hodin obousměrně uzavřena. "Musí přijet technika, která vlak znovu dostane na kleje. Jak dlouho bude trať uzavřená, se nedá nyní odhadnout," konstatoval kolem šesté večer Jaroslav Novák.

Provoz na trati Čelákovice - Lysá nad Labem byl podle tiskového mluvčího Českých drah Ondřeje Kubaly nakonec obnoven v jednom směru po půlnoci, trať byla obousměrně zprovozněna po druhé hodině ranní. "Pro cestující osobními vlaky jsme zajistili náhradní autobusy a rychlíky byly odkloněné na trať Nymburk - město, Sadskou a Poříčany a dáleČeský Brod a Kolín," sdělil Kubala s tím, žeškoda byla vyčíslena na 700 tisíc korun. "Podle drážních inspektorů byla z toho škoda pro České dráhy 300 tisíc na lokomotivě a sto tisíc na vagonech," dodal tiskový mluvčí.