Na Boleslavské třídě u křižovatky s ulicemi Ferdinanda Schulze a V Kolonii nedaleko nadjezdu došlo ke střetu osobního auta a koloběžky. Podle prvních výsledků vyšetřování je zodpovědná za srážku řidička vozu.

Srážka auta a koloběžky na Boleslavské třídě. Řidička prý nedala přednost | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

K nehodě došlo po 10. hodině dopoledne. „Podle dosavadních výsledků šetření nedala šestatřicetiletá řidička přednost čtyřicetileté ženě jedoucí na koloběžce. Ke srážce došlo naštěstí v nízké rychlosti a střet si vyžádal pouze lehké zranění jezdkyně na koloběžce,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle dostupných informací si koloběžkářka stěžovala pouze na bolest kolena.

Nehod s účastí koloběžkářů v posledních měsících na Nymbursku výrazně přibylo. V některých případech figurovali i jako viníci a podle šéfa nymburského Dopravního inspektorátu Josefa Ulricha se stávají jednou z nejohroženějších skupin v provozu. Proto se policisté zaměřují na jejich kontroly podobně jako u cyklistů. „Stejně jako se soustředíme na kontroly cyklistů, budeme se zaměřovat i na jezdce na koloběžkách,“ řekl nedávno Ulrich.