Scénu o zbořeném sloupku při couvání evokuje případ, který se stal v úterý těsně před polednem na zahrádce v chatové oblasti u Ostré.

Zdejší uživatel zahrady chtěl dělat současně dvě věci, které se skloubit nedají. Řeč je o popíjení alkoholu a zahradních úpravách pomocí malé mechanizace. V našem případě proslulé tery s vozíkem.

Přišlo na zmíněné couvání. „Při couvání s terou naboural do sloupku oplocení pozemku a přepadl dozadu," popisuje situaci policejní mluvčí Petra Potočná. Jenže tím chlapíkova smůla zdaleka neskončila. Nárazem do sloupku se zlomila oj u přípojného vozíku, a ke vší smůle také páka spojky na řidítkách malého stroje. Což 
v tu chvíli znamenalo, že se tera dále neovladatelně pohybovala a muže na zemi přejela.

Člověka při popisování takových situací napadne, že některé příhody by si ani 
v nejdivočejších fantaziích nedokázal představit. Určitě ani nás zahradník by si neuměl představit, že se mu něco podobného může stát.

Výsledkem bylo, řečeno úředním záznamem, „zaklínění osoby pod pracovním strojem". Naštěstí měl muž 
u sebe mobil, kterým zavolal své dceři. Ta pak vzápětí přivolala pomoc. Akce na vyproštění zoufalého muže se zúčastnili hasiči, záchranka 
i policie. Muž bez vytáček přiznal, že v celé situaci hrál nezanedbatelnou roli alkohol. Což vzápětí dechová zkouška potvrdila. „Nadýchal 2,13 promile alkoholu," upřesnila policejní mluvčí.

Ovšem jakémukoliv postihu se muž vyhne. Ačkoliv řídil malý pracovní stroj pod vlivem alkoholu, bylo to mimo veřejnou komunikaci. Proto se policisté případem 
z tohoto úhlu dále zabývat nebudou.

Vzápětí byl muž převezen záchrankou na chirurgickou ambulanci nymburské nemocnice, kde byl ošetřen. Následky do konce života by mít neměl, ovšem že na to do smrti nezapomene, to bychom si mohli klidně vsadit.