O chodci, kterého řidič srazil před osmou večer mezi Dlouhopolskem a Lovčicemi, a z místa nehody ujel, jsme již informovali. Řidič zraněnému muži neposkytl pomoc, ten na následky střetu zemřel. Policisté mají nové informace, se kterými se obrací na veřejnost a žádají o pomoc při pátrání po řidiči auta, které třiatřicetiletého muže srazilo. „V tuto chvíli už jsme si jisti, že pátráme po řidiči tmavého vozidla Škoda Superb druhé generace, které bylo vyrobeno v letech 2013 až 2014. Toto vozidlo musí mít na svých palubních kamerách řidiči, kteří projížděli v době před osmou večerní ve směru od Dlouhopolska na Lovčice. Museli jej minout v protisměru,“ uvedl policejní rada Marek Šmíd.

Policie. Ilustrační snímek
Na Nymbursku zemřel při nehodě mladý chodec. Policisté pátrají po řidiči

Policisté proto žádají veřejnost, aby se s jakýmkoliv svědectvím včetně kamerových záznamů případní svědci obrátili na policisty. „Také bychom chtěli poprosit řidiče, kteří jeli od Lovčic na Dlouhopolsko a mají ve svých vozidlech palubní kamery, které mohly podezřelé auto zachytit, aby se nám ozvali. Kromě toho bychom potřebovali informace od řidičů, kteří projížděli kolem chodců jdoucích ve směru od Lovčic na Dlouhopolsko a mohli by nám cokoliv sdělit k jejich pohybu. S veškerými poznatky nás prosím neprodleně kontaktujte na telefonním čísle 725 080 653 nebo na lince tísňového volání 158,“ žádá policejní mluvčí Michaela Richterová.

Zemřela i žena u Bobnic

Další tragická srážka auta s chodcem se stala téhož večera před půl desátou mezi Nymburkem a Bobnicemi. „Na tomto úseku dvacetiletý řidič dodávky během jízdy pravděpodobně přehlédl pětatřicetiletou chodkyni, která se po silnici mimo obec pohybovala ve tmavém oblečení bez reflexních prvků. Bohužel i ta na místě podlehla vážnému zranění,“ uvedla Richterová. Kriminalisté obě dopravní nehody prověřují jako usmrcení z nedbalosti, přičemž u první z nich navíc zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. U obou zemřelých nařídili soudní pitvu pro zjištění přesné příčiny smrti.