Nehoda byla ohlášena z linky 112 přesně v 5.07. „Škoda Felicia se dvoučlennou posádku ze zatím nezjištěných příčin vyjela na trase mezi Vlkovem a Dlouhopolskem ze silnice, vzápětí auto narazilo do betonového mostku. V té chvíli kolem projížděl náhodný svědek, který na místě nehody zastavil,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Od těchto okamžiků začalo jít skutečně o život. Posádka Škody Felicia byla zraněná a svědek se je snažil z auta vyprostit. „Což se mu po chvíli podařilo. Bezprostředně poté, co posádka opustila auto, Felicia vzplála a kompletně shořela,“ doplnila Potočná.

To už na místo mířily záchranné složky včetně lékaře a hasičů. "Jedna osoba utrpěla zhmoždění hrudníku a břicha, druhá osoba poranění hlavy. Oba byli transportováni na chirurgické oddělení nymburské nemocnice," řekla Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky.

close Auto po nehodě u Vlkova pod Oškobrhem začalo hořet. info Zdroj: HZS Středočeského kraje zoom_in

Auto po nehodě u Vlkova pod Oškobrhem začalo hořet. Autor: HZS Středočeského kraje

Ještě v poledne policisté neznali jejich totožnost. „Podle registrační značky jsme zjistili, že auto je evidováno na Slovensku. Veškeré doklady shořely v autě, identitu posádky prověřujeme,“ uvedla policejní mluvčí.

Na místo nehody dorazili profesionální hasiči z Poděbrad a dobrovolní z Městce Králové. Jak je patrné ze snímků, zasahovali i pomocí pěnových hasicích přístrojů. I přes to, že se vše odehrálo za ranní tmy, je zřejmě, že z auta skutečně zbyla jen ohořelá kostra.

Příčinu nehody policisté vyšetřují. V podobných případech přichází jako první vždy v potaz varianta, že řidič sjel ze silnice kvůli mikrospánku. Tomu by nasvědčovala i brzká ranní hodina a tedy čas ještě dlouho před ranním rozbřeskem. Klíčová však bude pochopitelně výpověď obou členů posádky.

Požáry vozidel evidují policisté v našem regionu zejména na dálnici D11, která Nymbursko protíná. Hasiči zasahovali v posledních letech u několika požárů nákladních aut, jejichž řidiči však před rozšířením požáru na celé vozidlo stačili stroj zastavit v odstavném pásu a kabinu opustit.