Ta se podle policejních záznamů měla stát přibližně ve 13.40. Devětačtyřicetiletá řidička jela od Poděbrad směrem na Nymburk. „Vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila do stromu. Z místa nehody odešla, auto zanechala na místě a nehodu neohlásila," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Jenže policistům trvalo jen pár minut, než řidičku objevili. A při pohledu na ní se nestačili divit. Bylo zřejmé, že je opilá. „Ve 14.01 byla hlídkou 
z nymburského obvodního oddělení vyzvána k dechové zkoušce. Ta skončila výsledkem 3,06 promile. Při opakované zkoušce po několika minutách už přístroj naměřil „pouze" 2,96 promile. Což je důležitější ukazatel, než se původně zdálo.

Žena totiž začala policistům tvrdit, že alkohol požila až po nehodě. Což by mimochodem byl také pozoruhodný výkon, dosáhnout z nuly na tři promile za dvacet minut. Ani se nechce domýšlet, co všechno 
a jak rychle by musela vypít.

Nicméně to, že při dechové zkoušce hladina alkoholu klesá, je důkazem toho, že řidička alkohol požila před delší dobou. Pokud by vypila alkohol těsně před dechovou zkouškou, jak se pokoušela tvrdit, hladina alkoholu by postupně narůstala.

Policisté si však opatřili ještě jeden zásadní důkaz. „Žena se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," uvedla Potočná. A podrobný rozbor krve by měl řidičku usvědčit ze lži.

Ženě už bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a vzhledem k množství alkoholu se dá očekávat, že ji tučná pokuta spojená 
s delším zákazem řízení rozhodně nemine.

Podle statistik byl alkohol 
u viníka dopravní nehody naměřen v loňském roce u 35 osob. Bavíme se o nymburském regionu. Předloni to bylo u 38 osob, v roce 2013 u 26 osob.