Na místě zasahovali policisté i hasiči. Jeden z řidičů utrpěl zranění. „Policista z Dálničního oddělení Mirošovice rozbil boční okénko a řidiče z hořícího automobilu vyprostil. Dálnice byla po zásahu uzavřena,“ uvedla police ČR na Twitteru. Muže ošetřila záchranná služba a ponechala na místě, také druhý řidič byl ošetřen bez nutnosti převozu do zdravotnického zařízení. 

Provoz na dálnici musel být zhruba na hodinu zastaven, tvořily se dlouhé kolony.

Kolem 11. hodiny se podařilo požár uhasit a zároveň zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Před 14. hodinou byl provoz zcela obnoven.

Nehoda kamionů s následným požárem zablokovala brněnskou dálnici před Prahou.Zdroj: HZS Středočeského kraje

Nehoda kamionů s následným požárem zablokovala brněnskou dálnici před Prahou. Autor: HZS Středočeského kraje

22. března loňského roku došlo k výbuchu v chemičce Synthos při čištění nádrže a zahynulo šest dělníků.
Šest životů v Kralupech zřejmě vyhaslo kvůli lidské chybě

 

Na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Říčany a v rámci mezikrajské spolupráce vyjely také jednotky HZS hlavního města Prahy ze stanic Chodov a Modřany. Současně byla k události povolána jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Říčany. 

"Cestou k zásahu hlásil velitel čety, že už z dálky vidí hustý černý kouř, což vzápětí potvrdil i pracovník Střediska správy a údržby dálnic, který zpozoroval stoupající dým prostřednictvím dálničních kamer. Po příjezdu na místo se potvrdilo, že jde o nehodu dvou kamionů, které jely za sebou, s následným požárem. Navíc byl na vozovce vysypaný náklad z návěsu zadního vozidla,"  popsala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Zásah probíhal vysokotlakým vodním proudem a pěnidlem. Poté byly nasazeny další dva vodní proudy. Požár hasiči lokalizovali za necelou čtvrthodinu od zahájení zásahu.

Poté bylo nutné veškerý náklad z vozidla vyložit, aby byla dohašena i skrytá ohniska. Hasiči použili termokameru, aby se ujistili, že jsou všechny části vozidla a nákladu ochlazené a nehrozí jejich vznícení. "Při nehodě došlo k protržení nádrže u jednoho z nákladních automobilů a k úniku asi 170 litrů nafty do půdy. Proto byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné obce a událost mu byla předána k likvidaci," doplnila mluvčí hasičů.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. 

Ilustrační foto
Policie řeší kauzu nakousnutých zákusků