Strojvůdci aby se pomalu báli se svými mašinami vyjet po kolejích na Nymbursku. Pět z nich zažilo v posledních týdnech situace, na které do smrti nezapomenou.

Černou sérii odstartoval jedenašedesátiletý muž, který chtěl na přejezdu v Tyršově ulici u zimáku na poslední chvíli přeběhnout před vlakem. „Nerespektoval výstražná zařízení, ani stažené závory a vešel do kolejiště,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. Neměl šanci na přežití.

Stejně jako o pět let starší neukázněný chodec, který jen o pár dní později chtěl přejít přejezd u poděbradských skláren. „Podle našich informací si dokonce rukou zdvihl staženou závoru, když chtěl přejít na Žižkov,“ uvedl na místě zasahující policista. Na Žižkov se však už nikdy nepodívá. Poslední, co mohl vidět, byl řítící se rychlík od Hradce Králové.

Jen den po poděbradském incidentu měl těžkou hlavu strojvedoucí opět v Nymburce. Tentokrát do kolejiště vešel dvaatřicetiletý muž u hlavního nádraží. Srážku s vážnými zraněními přežil, vrtulník jej dovezl na Bulovku. Na rozdíl od předchozích případů však policisté nevyloučili, že tentokrát šlo o sebevražedný úmysl.

O ten se rozhodně nejednalo u čtyřicetiletého řidiče škodovky, který vjel autem na nechráněný přejezd u Strak v neděli 23. října po obědě. Motorák jej tlačil před sebou ještě stovky metrů. Šoférovi nebylo pomoci.

Poslední případ se stal ve čtvrtek. U lyské Kovony srazil nákladní vlak šedesátiletého muže.