Byly dvě hodiny ráno, sobota 18. červnaa po travnaté ploše letiště u Milovic, kde se koná třídenní festival Votvírák,projelo auto. Pod jeho koly však stanula spící osmadvacetiletá dívka.

"Řidič dosud nezjištěného vozidla přejel ležící dívku na travnatém pásu letiště. Ta utrpěla těžká poranění hrudníku a břicha a byla transportována do fakultní nemocnice Královské Vinohrady," uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná s tím, že zatím neznámý řidič z místa nehody ujel a dívce neposkytl první pomoc.

Mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková ještě doplnila, že dívka měla těžká poranění hrudníku, břicha, pánve a podezření na zlomeniny dolních končetin. "Na místo byl přivolán vrtulník záchranné služby, který se ovšem během cesty musel kvůli bouřce vrátit na základnu, takže mladou ženu musela do pražské vinohradské nemocnice odvézt z Milovic sanitka,"uvedla Janečková.

Podle dosud zjištěných informací by se pravděpodobně mělo jednat o vozidlo značky BMW černé barvy se stříbrnými paprskovitými koly. "Žádáme případné svědky, kteří by mohli poskytnout informace k objasnění případu, aby se ozvali na linku 158," vyzývá mluvčí policie Petra Potočná.