Připomeňme si, co se tehdy 20. prosince dopoledne stalo. Řidič vozidla značky Avia projížděl po jedenácté hodině přes železniční přejezd u Kostomlat v místě zvaném Duběnkov. Podle jeho výpovědi auto přestalo jet a opakovaně nešlo nastartovat. Bohužel právě 
v okamžiku, kdy se s ním nacházel na železničním přejezdu. Chvíli poté se spustilo signalizační a světelné zařízení přejezdu a závory se spustily dolů.

Šofér se pokusil srážce vlaku s nákladním autem na přejezdu zabránit. „Řidič se vydal ve směru proti přijíždějícímu vlaku, aby strojvedoucího upozornil na překážku 
v kolejišti. Nicméně i přes tato opatření došlo k nárazu rychlíku do vozidla," řekla policejní mluvčí Petra Potočná. Při střetu nebyl nikdo zraněn, celková škoda byla předběžně vyčíslena na 260 tisíc korun.

Případ kriminalisté šetří jako podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, kde je horní hranice trestní sazby stanovena až na dva roky. V současné chvíli se čeká na výsledek vyžádaného znaleckého posudku z oboru posuzování technického stavu motorového vozidla.

Podle informací vyšetřovatelů v době, kdy Avia uvízla na přejezdu, kolem projíždělo vozidlo značky Škoda Octavia modré barvy. „Kriminalisté žádají řidiče uvedeného vozidla, který dne 20. prosince 2015 v době kolem 11:15 tímto místem projížděl, aby z důvodu svědectví kontaktoval linku 158, nebo se ozval na telefon 724 323 475, případně se osobně přihlásil na jakékoliv policejní služebně," žádají policisté.