Návštěvníci Jezera, které bylo v tropickém odpoledni plné, si všimli majáků hasičských a policejních aut kolem páté hodiny. Výjezd vzápětí potvrdil velitel nymburských profesionálních hasičů Roman Zima. „Muž ohlásil zmizení své družky. Prověřujeme několik možných variant a po ženě pátráme. Na místo míří potápěči z HZS Praha,“ řekl velitel hasičů.

Nedaleko samoty zvané Na Ladech nezvládl osmašedesátiletý muž jedoucí na skútru od Nymburka mírnou pravotočivou zatáčku. Vyjel do protisměru, kde narazil do osobního vozu, který následně přeletěl a dopadl na komunikaci.
Video, foto: Muž na skútru nezvládl za Nymburkem zatáčku a narazil do auta

V pokladně u Jezera se přestalo vybírat vstupné a lidé proudili k vodě bez placení.

Na hladině poblíž pláží jezdil hasičský člun, ze kterého se ozývalo megafonem jméno pohřešované a výzva, aby se v případě, že slyší, dostavila k plavčíkárně. U té byl zřízen hlavní pátrací štáb.

Kolem půl sedmé dostalo velení pátrací akce zprávu, že pohřešovaná žena měla být viděna na cestě do města. Což se o chvíli později potvrdilo.

„Žena byla v pořádku vypátrána,“ potvrdili na místě hasiči. V sedm hodin byla akce ukončena a policisté i hasiči se rozjeli zpět na své základny.