Několik polí zábradlí prorazil a shodil na chodník vedoucí pod nadjezdem. Naštěstí ve čtyři hodiny ráno tudy nikdo neprocházel. Kamion zůstal viset jedním předním kolem ve vzduchu, zbytek soupravy zatarasil téměř celou šíři nadjezdu. Jen se štěstím nebyl nikdo zraněn.

Podle informací z místa nehody měli s náledím problém i přijíždějící hasiči. „Muselo se čekat, až přijede vůz s posypem, provede posyp a led trochu roztaje. Ten byl nejen po celé silnici, ale i po chodnících na kraji. Všechno to bylo jedno zrcadlo,“ popsal situaci jeden z pracovníků odtahové služby. Kamion, ačkoliv měl holandskou poznávací značku, vyjížděl z jedné místní firmy. Údajně měl za sebou dvě minuty jízdy, než se dostal na zledovatělý nadjezd.

Dopravní nehoda mezi Lysou nad Labem a dálnicí D11.
Foto: Při střetu osobních aut u Lysé nad Labem se zranily dvě ženy

Těžká technika během rána kamion vyprostila a vrátila jej zpět na silnici. Ten pak sám z místa odjel. Škodu na poškozené kabině na místě odhadli na 100 tisíc korun. Škoda na proraženém zábradlí vyčíslena zatím nebyla. Po dobu záchranných prací odkláněli místní strážníci dopravu mimo nadjezd. Ten byl znovu plně zprůjezdněn v 10 hodin.