Právě od Záhornice přijížděl kamion s návěsem plným řepy. Řidič pravděpodobně nezvládl zatáčku s uklouzaným sněhem a hned za ní sjel vpravo mimo silnici, kde se převrátil na bok. Z návěsu se na pole vysypaly metráky bílé řepy. Při pádu na bok auto také vyvrátilo strom u silnice. „Zjevně místem projížděl rychleji než měl,“ uvedl jeden z policistů přímo na místě.

Šofér podle informací z místa utrpěl úraz hlavy a byl záchrankou převezen do jičínské nemocnice. Nemělo by však jít o zranění ohrožující život.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Pod dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody bylo místo neprůjezdné. Na místo dorazil také nakladač, který pomáhal s úklidem vysypané řepy.

Další nehody

Jen o pár desítek metrů dál se stala další nehoda, při níž řidič osobního auta opět nezvládl řízení a po smyku auto převrátil přes střechu. I v tomto případě byl řidič zraněn.

Další nehoda související se sněhovou nadílkou se stala o zhruba pět kilometrů dál. Na trase mezi Bříství a Rožďalovicemi na silnici z obou stran obklopené lesy nezvládla řidička Škodu Felicia, dostala smyk a narazila s autem do stromu vpravo ve směru jízdy na Břístev. V tomto případě se vše obešlo bez zranění, bolet bude pouze škoda na autě.

Sněžení na silnici. Ilustrační foto.
Foto: Bílé nadělení obralo o desítky minut času řidiče i cestující

Podle Martina Doležala, zástupce vedoucího dopravního inspektorátu v Nymburce, se během dopoledne stalo na Nymbursku sedm evidovaných nehod. Zranění jsou evidována pouze u výše popsaných nehod u Chotěšic. „Většinou je příčinou nehody nedodržení rychlosti související se sněhem na silnici. Problémy mají hlavně kamiony. Například na silnici mezi Kounicemi a Českým Brodem po vzájemném vyhýbání se dvou kamionů skončil jeden v příkopě,“ řekl Doležal.