Podle dosavadních poznatků dopravních policistů došlo k nehodě tak, že třiadvacetiletá řidička Peugeotu 206 jedoucí ve směru od Sokolče na Poděbrady nezvládla řízení a při projíždění pravotočivé zatáčky dostala smyk. „Vjela do protisměru, kde se střetla s projíždějícím vozidlem značky Mercedes Benz. Po nárazu byla obě vozidla odmrštěna do svodidel, řidička s Peugeotem navíc narazila do betonového oplocení mostu,“ popsala střet policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové řidička utrpěla vážná zranění. „Byla připojena na umělou plicní ventilaci a letecky transportována do nemocnice v Hradci Králové. Třiatřicetiletý řidič z druhého vozidla si stěžoval na bolesti zad a byl z místa odvezen do nemocnice Kolín, kde se podrobil dalším vyšetřením,“ konstatovala mluvčí záchranky. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušu, která vyšla s negativním výsledkem. U řidičky byl nařízen odběr krve. Silnice byla po dobu vyšetřování nehody zcela uzavřena. Celková škoda byla vyčíslena na 466 tisíc korun.

Na zmíněném dálničním nadjezdu a v jeho blízkosti se stalo už několik vážných nehod. Ta nejtragičtější v září roku 2011. To se v tomto úseku řítil velkou rychlostí Renault Laguna, v němž seděli tři osmnáctiletí spolužáci. Dva chlapci vpředu, dívka vzadu. Mladý šofér po smyku nezvládl řízení a po nárazu do betonového mostku a deformaci vozu dívka neměla šanci přežít.