Jak podivuhodné mohou být okolnosti dopravních nehod, dokazuje případ, který se stal tento týden v Pískové Lhotě. Řidič se přihlásil na policii až druhý den, dopraváci i záchranka ho na místě bouračky hledali marně.

Co se vlastně stalo? V úterý večer na silnici ve směru na Hořátev u rybníčku v Pískové Lhotě nezvládl svůj poměrně luxusní mercedes čtyřicetiletý šofér. „Auto se střetlo s betonovými patníky a skončilo hodně poničené v poli,“ řekl šéf nymburské dopravky Josef Ulrich.

Na místo byla vyslána záchranka i policisté. „Jenže řidič nikde nebyl. Podle svědků si údajně zavolal jiné auto, které jej z místa odvezlo. Samozřejmě se nabízí podezření, že to udělal kvůli možnému alkoholu v krvi,“ uvedl člen posádky záchranky.

Řidič auta se na policii dostavil až druhý den. Prokázat případný alkohol v jeho krvi je v takovém případě nemožné. „Řidiči často v takových situacích říkají, že jednali v šoku,“ poznamenal Ulrich.

Patrně se jim to však vyplatí. Postih za takové chování je opravdu minimální. „Případ se řeší jako přestupek. Kromě odebrání bodů hrozí řidiči pokuta 2 500 až 5 tisíc korun,“ doplnil šéf dopravky.

Z médií je v poslední době známá řada případů, kdy řidiči od nehody utečou, či ujedou, ať už z jakýchkoliv pohnutek. Stačí vzpomenout na případ bývalého pardubického hokejisty Lubiny. Nebo abychom nechodili daleko, třeba případ nymburského veterináře Hodače.