Sváteční úterý přilákalo k Labi mnoho sportovců a turistů. Jeden z nich ve vodě objevil lidské tělo zachycené ve větvích u břehu pod dálničním mostem.

V 16.30 hodin oznámil na policejní linku kanoista na tréninku, že při plavbě objevil zřejmě lidské tělo. Integrovaný záchranný sbor včetně policistů z poříčního oddělení Labe vyrazil směr soutok Labe s Cidlinou a ještě dál po Labi, až k místům pod dálničním mostem.

Vozy přijely na břeh blíže Libici nad Cidlinou. Tělo bylo vyplaveno a zachyceno u opačném břehu, na straně Osečku. „Vzhledem k nedostupnému terénu na břehu, kde tělo vyprostili z porostu, bylo nutné jej přetáhnout pomocí člunu na druhý břeh,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Tam už tělo ohledal soudní lékař. „Lékař určil, že se jedná o zhruba padesátiletou ženu, sto padesát centimetrů vysokou, nezjištěné totožnosti,“ sdělila bližší informace policejní mluvčí s tím, že lékař na místě neshledal zjevné známky cizího zavinění. Vyšetřovatel nařídil soudní pitvu.

Policii se doposud nepodařilo zjistit totožnost v Labi nalezené ženy. Proto vyzývá ke spolupráci každého, kdo někoho odpovídajícího popisu postrádá či pohřešuje, nebo zná k případu další informace, aby se ozval na linku 158.