S vyprošťováním kamionu se začalo krátce před polednem. To si však ještě poděbradští hasiči museli odskočit k požáru u krbu, který se však ukázal jako bezpředmětný, a na místo nehody se mohli brzy vrátit.

„Na místě byl problém se stromem, kolem kterého byla celá kabina omotaná. Řidič byl v té kabině zaklíněn, chlapi ho při nočním zásahu asi hodinu vyřezávali ven,“ naznačil nelehkou situaci Műller.

Hasiči museli kritický strom odvrchu odřezat. Pak se teprve mohlo začít s vyprošťováním samotného kamionu. „Nejprve se musel přeložit náklad, kamion měl v návěsu minerálky. Při vyprošťování samotného kamionu pak došlo k poškození nádrží a začaly vytékat provozní kapaliny,“ popsal komplikaci velitel hasičů.

Okamžitě musel být uzavřen celý úsek silnice. „V tu chvíli začalo pršet, vypadalo, že z kamionu vytéká obrovské množství kapalin,“ říká hasič. Neoficiální zprávy v tu chvíli hovořily také o možnosti výbuchu, což se naštěstí nepotvrdilo.

Nakonec odhadem vyteklo asi 20 litrů kapalin, což hasiči zasypali asi 20 kilogramy sorbentu.

Až při složitém vyzvednutí kamionu z kraje lesa bylo patrné, jakým způsobem se kabina dokázala okolo kmene omotat a jak obrovské měl štěstí šofér z Novojičínska, který sice zůstal v kabině zaklíněn, ale utrpěl jen lehčí zranění na hlavě a pravé noze.

Zdemolovaný vrak se podařilo dostat z lesa po čtvrté odpolední. „V tu chvíli jsme akci ukončili a přejížděli k další nehodě u Činěvsi,“ zakončil Műller.