Odborníci vytváří tabulky právě podle kritérií závažnosti nehod a jejich následků. Nymburku v tabulce okresních měst za rok 2018 patří celkově 14. místo. V kraji je na tom lépe pouze Beroun a Rakovník. Dohromady tabulka čítá 59 okresních měst z celé země.

Nymburk měl před několika lety s vážnými nehodami přímo ve městě problém a v této tabulce se umísťoval spíše na zadních pozicích. Zlom přišel v roce 2017, kdy se posunul o několik desítek míst vzhůru až na 10. místo. „V tomto hodnocení hraje roli řada faktorů. Stačí jedna nešťastná událost s vážnými následky a zásadně to pozici města v tomto výpočtu ovlivní,“ řekl už dříve vedoucí Dopravního inspektorátu v Nymburce Josef Ulrich.

Oproti roku 2017 si tedy Nymburk loni mírně pohoršil. Jednou z příčin byla i nehoda z půlky října, která se stala vedle bazénu. Padesátiletá cyklistka jela na kole na Zbožské ulici po chodníku a přejížděla Nerudovu ulici, do níž právě ze Zbožské odbočoval popelářský vůz. Došlo ke střetu. Cyklistka utrpěla vážná zranění a byl přivolán záchranářský vrtulník, který transportoval do střešovické nemocnice.