Podle zatím známých informací se pravděpodobně jednalo o sebevraždu. „Údajně muž před střetem v kolejišti klečel,“ uvedl jeden ze záchranářů ještě večer.

To ráno potvrdili i policisté. „Do druhé koleje vstoupil muž. V kolejišti si klekl. V okamžiku, kdy byl zaznamenán dvaačtyřicetiletým strojvedoucím z Náchoda, tak se muž v kolejišti postavil a byl zachycen a usmcen vlakovou soupravou,“ popsala událost mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Muž neměl nejmenší šanci srážku přežít. Rychlík ve směru od Poděbrad na Nymburk jel v té době stodvacetikilometrovou rychlostí. „Byl nalezen v kolejišti s mnohačetnými devastujícími poraněními neslučitelnými se životem,“ uvedli záchranáři.

Objevit tělo trvalo zhruba hodinu. Hasičům, policistům a posádce záchranky práci stěžovala tma a hustý déšť.

Oběť srážky zatím nebyla identifikována, proto ani není známý její věk. „Totožnost oběti dosud nebyla zjištěna. Byla nařízena soudní pitva,“ doplnila Potočná.

Vlaková doprava ve směru od Poděbrad byla na více než hodinu úplně zastavena, v opačném směru jezdily vlaky krokem a houkaly.

K případům sebevraždy na kolejích dochází na Nymbursku výjimečně. Mnohem častější jsou nešťastné náhody, při nichž vlak někoho smete v kolejišti. Přímo v Nymburce došlo k neštěští loni na jaře, kdy vlakl smetl dva dělníky mezi silničním nadjezdem a nymburským hlavním nádražím. Zachytil je projíždějící spěšný vlak ve směru od Prahy. Oba na sobě měli pracovní vesty a dělali práce na trati. Při střetu utrpěli velmi vážná poranění.

„Šestapadesátiletý muž byl při vědomí, měl zlomené obě nohy, mnohočetné tržné rány na těle a lékař nemohl vyloučit poranění hrudníku,“ uvedla tehdy mluvčí záchranky Nina Šeblová.

Druhý, osmatřicetiletý muž na tom byl ještě hůře. „Lékař měl podezření na poranění míchy, pacient utrpěl také otevřenou zlomeninu dolní končetiny a tržnou ránu na hlavě,“ konstatovala Šeblová. Muže vrtulník převezl na traumacentrum do nemocnice Královské Vinohrady.

Tragédie se odehrála loni v únoru v Poděbradech nedaleko fotbalového stadionu místní Bohemie. Šestatřicetiletého muže srazil na kraji kolejiště vlak. Podle výpovědi strojvedoucího se ale rozhodně nejednalo o sebevraždu.

„Muž stál na pravé straně kolejiště. Byl sehnutý, jako kdyby chtěl něco sebrat. Třeba jako kdyby mu vypadly klíče,“ řekl Nymburskému deníku strojvedoucí vlaku, který nešťastníka porazil. Vlaková souprava odhodila muže o několik metrů do příkopu. Na místo dorazil vrtulník. Muž ale při převozu do nemocnice zemřel. Podle všeho chtěl přejít koleje a byl pod vlivem alkoholu.