Auta končila na střeše i nárazem do zdi. Ke zranění došlo jen v jednom případě.

Když budeme postupovat od sobotního rána, první nehoda se stala v 7.15 hodin v Krchlebech. Šestadvacetiletá řidička neudržela svou Škodu Felicii 
v levotočivé zatáčce a vyjela vpravo ze silnice, kde narazila do zdi a dveří místní sokolovny. Neodhadla sice chování vozu na sněhu, nic se jí ale naštěstí nestalo a podle zkoušky nebyla pod vlivem alkoholu. Celkovou škodu sečetli na 
30 tisíc korun.

Smyky v zatáčkách se opakovaly po celý den. Hned v 8.50 vyjížděli policisté k další havárii mezi Pňovem – Předhrádí a Novou Vsí. Tam bourala opět mladá žena.

8.50

Jednatřicetileté řidičce byla osudnou také levotočivá zatáčka. „Se Škodou Octavia nepřizpůsobila rychlost jízdy aktuálním podmínkám a při výjezdu ze zatáčky dostala smyk, sjela mimo komunikaci, kde zachytila o plastový směrový sloupek a havarovala v příkopu. Tam se obrátila přes střechu a poté se vozidlo otočilo zpět na kola," popsala kousek s autem jako z akčního filmu nymburská policejní mluvčí Petra Potočná.

Havárie se obešla bez zranění a přítomnosti alkoholu. Škoda se ale vyšplhala na 121 tisíc korun.

14.23

V Lysé nad Labem se na křižovatce v jednu chvíli střetla dvě auta. Opět zahrál svou roli sníh. Řidič Volkswagenu Passat, pětašedesátiletý muž 
z Prahy, přijížděl po místní vedlejší komunikaci ke stopce, kde ale nedobrzdil. Tím pádem nedal přednost v jízdě dvaadvacetileté řidičce Hyundai a přední části obou aut do sebe narazily.

„Passat po střetu vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do lampy veřejného osvětlení," dokreslila dopravní situaci policejní mluvčí Petra Potočná. Oba řidiči nehodu překonali bez zranění a alkohol 
v krvi u nich nebyl prokázán. Zásadní vliv mělo opět s největší pravděpodobností počasí.

14.35

Vzápětí policisté zaznamenali havárii mezi Zvěřínkem
a Nymburkem. V pozici řidiče je opět žena, ročník 1958 z Nymburska. Se svým Suzuki Swift podcenila sněhové podmínky a vjela do zatáčky rychleji, než zvládla ukočírovat.

Při výjezdu z ní dostala smyk a skončila v pravém příkopu u silnice. „Vozidlo se převrátilo na střechu a zadní částí narazilo do stromu," doplnila Potočná.
Tentokrát se karambol bez zranění neobešel. Zranili se hned dva spolujezdci, které převezla záchranka do nymburské nemocnice. Střízlivé řidičce se zranění vyhnulo, nikoliv už škoda 20 tisíc korun.

18.20

Poslední hlášená sobotní havárie zastihla řidiče Opelu Vectra ve Šnepově. Ani čtyřiašedesátiletý řidič z Prahy nepřizpůsobil rychlost a styl jízdy stavu vozovky a nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou.

Smykem přejel do protisměru a dál mimo silnici, kde narazil do dopraví značky. Bez zranění a alkoholu v krvi způsobil muž škodu i s poškozením značky 4 tisíce korun.