Cestou ze Dvorů na Čilec své kolo neukočíroval devětašedesátiletý cyklista z Nymburska. K jeho pádu došlo v pátek po osmé večer. „Muž nepřizpůsobil jízdu a pádem si způsobil těžké zranění hlavy,“ sdělila mluvčí nymburské policie Petra Potočná.

S otřesem mozku a tržnou ránou na hlavě cyklistu odvezli do nemocnice v Nymburce k hospitalizaci. Protože na místě nebylo možné kvůli zraněním muže podrobit dechové zkoušce, vyžádali si policisté v nemocnici odběr krve na zjištění přítomnosti alkoholu.

Další cyklista havaroval v sobotu odpoledne ve 14.50 hodin v Poděbradech. Řídítka nezvládl na křižovatce nám. T. G. Masaryka a ulice Dvořákova.

Už odpoledne byl mladý muž, 82. ročník z Nymburska, opilý. „Cyklista jel neukázněně a nedodržoval pravidla. Pádem z kola si způsobil poranění hlavy,“ popsala chování muže policejní mluvčí.

Muž v podroušeném stavu nebyl schopný se na místě podrobit dechové zkoušce. Proto ho v nymburské nemocnici čekal kromě hospitalizace také odběr krve pro zjištění hladiny alkoholu v krvi.