Poté, co asi dvacetiletá žena v devět hodin sjela z vozovky, narazila do sloupu.

Pět hodin před havárií došlo k nehodě v Sadské za kruhovým objezdem. Třicetiletý muž v BMW srazil dvacetiletého chodce, který přecházel silnici necelých osm metrů za přechodem pro chodce.

„Řidič se nechoval ohleduplně, nepřizpůsobil jízdu povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat,“ okomentovala srážku mluvčí nymburské policie Petra Potočná.

Sražený chodec utrpěl těžká zranění. Byl převezen do nemocnice Královské Vinohrady. Podle čerstvých informací bohužel v nemocnici zemřel. "Jeho zranění byla už na místě velmi vážná, bohužel po převozu do nemocnice jim podlehl," potvrdil smutnou zprávu vedoucí nymburského dopravního inspektorátu Josef Ulrich.

„Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti řidiči hrozí až tři roky vězení. Případ vyšetřují nymburští kriminalisté,“ doplnila Potočná. Styl ani rychlost jízdy na zasněženém a mokrém povrchu sobotní vozovky mezi Žehuní a Dlouhopolskem nepřizpůsobil dosud neznámý řidič, který vyjel vpravo ze silnice a narazil do závorového stojanu s bezpečnostním výstražným zařízením.

Škoda vznikla Správě železniční dopravní cesty ve výši 250 tisíc korun. Řidič ale z místa havárie ujel aniž by kontaktoval policii. Policie proto případ šetří.