„Peugeot jel směrem od Vrbové Lhoty. Nedal přitom přednost projíždějícímu BMW, které jelo po hlavní silnici od Pískové Lhoty směrem na Poděbrady,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Pětadvacetiletý spolujezdec v peugeotu na místě podlehl zranění. Řidič BMW (ročník 80 z Nymburska) vyvázl ze srážky s lehkým zraněním.

„Dispečink záchranné služby na místo vyslal tři sanitní vozy i pražskou leteckou záchrannou službu a záchranáři na místě spolupracovali s hasičským sborem, který některé osoby vyprošťoval. Při nehodě bylo zraněno pět osob,“ uvedla mluvčí záchranky Středočeského kraje Tereza Janečková.

V peugeotu cestovali celkem čtyři lidé. „Záchranáři se spolujezdce v peugeotu po příjezdu snažili ještě resuscitovat, ale jejich snažení bylo marné. Další dvě osoby byly těžce zraněné. Jednalo se o dívku, kterou transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a muže, který byl transportován do kolínské nemocnice – oba s poraněním hrudníku a dalšími zraněními. Další dva muži utrpěli lehčí zranění a po ošetření je záchranáři přepravili do kolínské nemocnice," zaznamenala Janečková.

Policie bezprostředně po nehodě v místě řídila dopravu.

„Byla to pořádná šlupka,“ okomentoval střet vozidel jeden z přihlížejících.

Obě vozidla při srážce ještě smetla zřejmě u domu zaparkované vozidlo.

„Řidič BMW absolvoval zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, řidiči peugeotu byl nařízen krevní odběr,“ dodala policejní mluvčí Potočná.