Náraz, nepříjemné zvuky muchlaného plechu a zastavení vlaku. Tak popisujícestujcí v osobním motorovém vlaku střet, který se v neděli před třetí hodinou odpolední srazil se Škodou Octavia na přejezdu u Strak. Čtyřicetiletému řidiči škodovky už nebylo pomoci. Další životy ani zranění si srážka naštěstí nevyžádala.

Vlak jel ve směru od Mladé Boleslavi. Auto přijíždělo od Strak. Podle svědků a prvních výsledků šetření nehodu zavinil šofér auta. "Signalizace fungovala, navíc je před přejezdem rovinka. Řidič údajně vjel přímo před přijíždějící vlak," řekl zástupce Českých drah zasahující na místě. Jeho popisd události potvrdily cestující z vlaku. "Ve chvíli, kdy vlak zastavil, vyskákali jsme z vlaku pomoci řidiči. Měl ošklivě rozbitou hlavu a modral. Neměl už ani tep," vybavuje si chvíle hrůzy mladý muž z vlaku.

Na místo okamžitě dorazili hasiči, policie i záchranka. "Lékař mohl u muže už jen konstatovat smrt. nikdo jiný na místě zraněn nebyl," potvrdila mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Pro cestující z vlaku přijel kolem čtvrté hodiny autobus, který je z místa neštěstí odvezl.

Provoz na jednokolejné trati byl do večera zastaven. O přesných příčinách nehody se jen spekulovalo. Kromě fatální nepozornosti se uvažovalo o řidičověoslnění sluncem, či únavě po nedělním obědě. Objektivní posouzení však buide na znalcích.

Nehody na nechráněných přejezdech jsou bohužel relativně častým jevem i na Nymbursku. Před dvěma lety došlo k podobnému střetu na nedalekém přejezdu u Jíkve. Tehdy řidička auta skončila v nemocnici, ale nehodu přežila.