K nehodě došlo necelou hodinu po čtvrtečním poledni u kruhového objezdu při výjezdu z Poděbrad ve směru na Kolín. "Řidič Audi 100 jel ve směru na Kolín a za končícími svodidly se pokusil otočit do pruhu zpět na Poděbrady. V tu chvíli do něj narazil zezadu motocyklista," popsal nehodu šéf nymburského dopravního inspektorátu Josef Ulrich.

Motocyklista jel na stroji Yamaha 250. Podle prvních informací utrpěl vážná zranění. "Měl poranění dolních končetin a pohmoždění hrudníku. Byl převezen na chirurgickou ambulanci do nymburské nemocnice. Vzápětí bylo zjištěno, že má také prasklou aortu, tedy srdeční tepnu. Vzhledem k vnitřnímu zranění byl letecky transportován do jedné z pražských nemocnic," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Kdo nehodu zavinil zatím není jasné. "Příčiny nehody budou předmětem dalšího šetření," doplnil Ulrich.

Prakticky na stejném místě se stala na konci listopadu tragická nehoda, kdy při střetu dvou osobních aut zemřely dvě děti. Další účastníci nehody byli vážně zraněni. Podle policistů se však jedná o bezpečný úsek a za nehody v tomto místě mohou individuální pochybění šoférů.