Nalezení řidiče však netrvalo dlouho. Jeho šílenou jízdu náměstím totiž viděl strážník městské policie. Ten dorazivším policistům oznámil, že muž ujel směrem na Palackého třídu, kde z auta vystoupil a zmizel v jednom z domů. „Viděl ho, jak utíká do domu. Policisté řidiče vypátrali a provedená dechová zkouška ukázala přes dvě promile,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Situaci na nymburském náměstí v neděli večer po nehodě. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Pětatřicetiletý šofér policistům tvrdil, že alkohol požil až po jízdě. Proto byl vyzván, aby se podrobil odběru krve. „Později muž s policisty spolupracoval a odběru krve se podrobil. Tento test ukáže, zda požil alkohol už před jízdou, nebo až po ní,“ konstatovala policejní mluvčí.

Mezitím na poničené části náměstí zasahovali hasiči a dopravní policisté. Při nárazu do sloupků a značky došlo zřejmě u auta k proražení nádoby s olejem. Hasiči proto zasypávali zhruba 200 metrů dlouhou olejovou stopu absorpční látkou. Místo nehody dokumentovali dopravní policisté.

Stopy po zběsilé jízdě byly viditelné na první pohled i v pondělí ráno, kdy na místě stále ležely povalené sloupky, dopravní značka a části dílů z havarovaného auta.