Nehoda se stala na 1. ledna před 21.30 večer u Kolají. „Třiatřicetiletý muž na koloběžce jel ve směru od Dlouhopolska k Vlkovu pod Oškobrhem. Ve stejném směru jelo i osobní auto Fiat a došlo ke střetu. Kolem projížděla policejní hlídka, která u nehody zastavila a snažila se sraženého muže resuscitovat. Bohužel neúspěšně,“ popsala nehodu policejní mluvčí Michaela Richterová.

Padesátiletý řidič Fiatu se na místě podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Ze snímků pořízených na místě nehody je patrné, že místo srážky koloběžkáře s autem byla pravá přední část vozu. Ta je poničená včetně předního skla.

Místo nehody na bývalém hlavním tahu z Hradce Králové na Prahu nedaleko obce Kolaje.Místo nehody na bývalém hlavním tahu z Hradce Králové na Prahu nedaleko obce Kolaje.Zdroj: Policie ČR

Policisté upozorňují, že v tomto případě se nejednalo o elektrokoloběžku, s nimiž mají z poslední doby ohledně vážných nehod také několik zkušeností. Další zásadní okolností je nevhodné oblečení muže na koloběžce. „Měl na sobě tmavé oblečení bez jakýchkoliv reflexních prvků,“ uvedla Richterová.

Právě za tmy a špatného počasí, které 1. ledna panovalo, má řidič ztíženou situaci při včasném rozpoznání takových účastníků provozu. Navíc na hlavním frekventovaném tahu je přítomnost koloběžkáře ve večerních hodinách dost výjimečným jevem.