„K nehodě došlo před půl osmou ráno. Řidička ročník 1999, která cestovala se stejně starou spolujezdkyní, dostala se svým vozem smyk, vyjela ze silnice, kde auto narazilo do stromu. Poté se převrátilo na střechu,“ popsala událost mluvčí středočeské Policie ČR Michaela Richterová.

Ruská vlajka se symbolem Z.
Policie stíhá člověka za vyvěšení ruské vlajky se symbolem agrese na Ukrajině

Na místě nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Hasiči vyslali profesionální jednotky HZS Milovice a Benátky nad Jizerou a přijeli také hasiči SDH Lysá nad Labem. „Jednoho cestujícího bylo zapotřebí z vozidla vyprostit za pomoci hydraulických nástrojů,“ potvrdila mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Veronika Švorcová Mocová s tím, že vozovka byla v uvedeném úseku mezi Benátkami nad Jizerou a Lysou nad Labem namrzlá, proto hasiči povolali k jejímu ošetření cestáře.

Z oslavy stých narozenin Věry Dubnové v Domově pro seniory Luxor v Poděbradech.
Věra Dubnová oslavila v Luxoru sté narozeniny. Dlouho s chutí cvičila v Sokole

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Marka Hylebranta jednu z žen poté, co ji ze zaklínění ve zdemolovaném autě pomohli hasiči, transportovala po prvotním ošetření do pražské nemocnice na Královských Vinohradech helikoptéra Letecké záchranné služby. „Žena byla při vědomí, ale utrpěla nejspíš otřes mozku a stěžovala si také na bolesti zad,“ sdělil mluvčí s tím, že druhou ženu s naraženým hrudníkem převezla sanita na chirurgii nemocnice v Nymburce. Příčiny nehody zjišťují policisté.