Po několika měsících se tragickým způsobem zapsal přejezd mezi Krchleby a Straky opět do života lidí. Byť tentokrát účastníkem nehody nebyl žádný vlak, znovu na tomto místě vyhasl lidský život.

V sobotu po půl jedné odpolední se k přejezdu blížil dvaašedesátiletý muž na babetě. Podle dostupných informací jel ve směru od Krchleb. Ve stejném směru několik desítek či stovek metrů za ním přijížděl Citroen Berlingo řízený třicetiletým šoférem. Oba muži jsou z Nymburska.

O několik chvil později dochází k osudovému střetu jen pár metrů za přejezdem. Výsledkem je odhozený babetista, který skončil v poli a nejevil známky života.

Na místo byla přivolána policie, hasiči i záchranka. Nymburská záchranka muže resuscitovala, ale marně. „Srdce nereagovalo na přímou masáž, podali jsme adrenalin, ale muž nejevil známky života. Zranění se neslučovala se životem,“ vyjádřil se na místě zasahující lékař. Řidič dodávky vyvázl bez zranění, ale u místa nehody seděl v šoku. Odvolán byl záchranářský vrtulník, který mířil na místo neštěstí.

Přesné okolnosti a příčiny nehody policisté stále vyšetřují. Nicméně už po několika hodinách bylo pár faktů jasných. „Řidič citroenu nepřizpůsobil rychlost jízdy přes železniční přejezd předpisům a překročil povolenou rychlost,“ řekla mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová.

Otázkou zůstává, proč k samotnému střetu došlo, pokud jeli oba řidiči stejným směrem. Dosavadní vyšetřování nasvědčuje tomu, že se řidič babety těsně za přejezdem zřejmě otáčel. Šofér berlinga tak na vzniklou situaci kvůli své rychlosti nedokázal reagovat a došlo ke srážce.

Šofér berlinga se z pochopitelných důvodů hned po nehodě k ničemu vyjadřovat nechtěl. Policistům dýchnul kvůli kontrole alkoholu. „Dechová zkouška byla v jeho případě negativní, řidič nepožil před jízdou alkohol,“ uvedla Tuzarová.

Hmotná škoda, která však v tomto případě vůbec není podstatná, byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun.

Osudný přejezd

Tragická nehoda se stala na přejezdu také loni 23. listopadu. Tehdy přišel o život čtyřicetiletý řidič škodovky, jehož převálcoval na přejezdu motorák.

Náraz, nepříjemné zvuky muchlaného plechu a zastavení vlaku. Tak popslay tehdy střet cestující v osobním motorovém vlaku, který se onoho dne před třetí hodinou odpolední srazil se Škodou Octavia na přejezdu u Strak. Čtyřicetiletému řidiči škodovky už nebylo pomoci.

Další životy ani zranění si srážka naštěstí nevyžádala. Vlak jel ve směru od Mladé Boleslavi. Auto přijíždělo od Strak. Podle svědků a výsledků šetření nehodu zavinil šofér auta. „Signalizace fungovala, navíc je před přejezdem rovinka. Řidič údajně vjel přímo před přijíždějící vlak,“ řekl zástupce Českých drah zasahující na místě. Vlak auto vlekl desítky metrů.

Popis události potvrdili cestující z vlaku. „Ve chvíli, kdy vlak zastavil, vyskákali jsme z vlaku pomoci řidiči. Měl ošklivě rozbitou hlavu a modral. Neměl už ani tep,“ vybavuje si chvíle hrůzy mladý muž z vlaku.

Při sobotní nehodě tedy zemřel prakticky na stejném místě už druhý motorista v rozmezí deseti měsíců.